Çalışmaları Yüksek Kalitede Kaydetmek

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Çalışmaları Yüksek Kalitede Kaydetmek ...

ponti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ponti(33)

Hiç Biri / Ankara

Alt 29-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar..
Öncelikle şunu söylemek istiyorum bu soracağım konuyu sitede bir çok farklı kelimeyle arattım fakat yoktu.Buna rağmen varda benim gözümden kaçmışsa kusuruma bakmayın..

Benim problemim şu;
Bir çalışmamı kaydederken mesela jpeg olarak kaydedeceksem en yüksek ayarda kaydediyorum fakat yine de çözünürlüğü çok düşüyor.Mesela 1024 x 768 veya çok daha yüksek çözünürlükte bir fotoğrafı alıp üzerinde oynamalar yapıyorum,kaydettiğimde yine kalitesi çok düşüyor.İlk sorum ; bunu nasıl engellerim? Bu tür resimle oynamalarda daha kaliteli olması için yapabileceğim bir şey var mı?

İkinci sorum ise şu ; Hiçbir resimle değilde sıfırdan kendim yaptığım bir çalışmayı kaydederken de aynı problem oluyor bunun için başta yeni döküman açarken resolution ayarlarıyla mı oynamam gerekir? Eğer öyleyse yüksek bir kalite için ideal ayarlar hangileridir bunu öğrenmek istiyorum.

Açıkçası bu konu ile ilgili elinizde detaylı bir döküman varsa çok sevinirim,çünkü yararlanmaktan çok öğrenmek istiyorum.

Uzun tuttuğum için üzgünüm,şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

DrN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DrN

Grafiker / İstanbul

Alt 29-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sayın ponti sormuş olduğunuz soru dpi ile ilgilidir...Site içerisinde bu konuda gerek photoshop da gerek sözlük anlamında açıklamalar ve örnekler mevcut buyrun bazıları;

Çözünürlük Nedir ?

DPI Hakkında \ ACİL YARDIM.. :S

Aklınıza takılan bir yer olursa yine sorarsınız...İyi çalışmalar...

72 dpi mi 300 dpi mi?
Bu mesajdan alıntı yap
creative.tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creative.tr

Hiç Biri / Konya

Alt 29-06-2009 #3
resolution'la oynaman gerekiyor...
ekran modlarında 72 dpi yetecektir...
baskı modlarındada 72 dpi yeterlidir...
matbaada 304 dpi dır...gerisi sana kalmış deneme yoluyla cozebilecegin seyler bunlar...iyi akşamlar...
Bu mesajdan alıntı yap
ponti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ponti(33)

Hiç Biri / Ankara

Alt 29-06-2009 #4
Sayın ponti sormuş olduğunuz soru dpi ile ilgilidir...Site içerisinde bu konuda gerek photoshop da gerek sözlük anlamında açıklamalar ve örnekler mevcut buyrun bazıları;

Çözünürlük Nedir ?

DPI Hakkında \ ACİL YARDIM.. :S

Aklınıza takılan bir yer olursa yine sorarsınız...İyi çalışmalar...

72 dpi mi 300 dpi mi?
Konuyu boş yere açtığım için tekrar özür dilerim...Yönlendirme için de çok teşekkürler..

resolution'la oynaman gerekiyor...
ekran modlarında 72 dpi yetecektir...
baskı modlarındada 72 dpi yeterlidir...
matbaada 304 dpi dır...gerisi sana kalmış deneme yoluyla cozebilecegin seyler bunlar...iyi akşamlar...
Çok teşekkürler,deneyeceğim.
Bu mesajdan alıntı yap