Çalışmalarım ve yapmak istediklerim hakkında yardım

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Çalışmalarım ve yapmak istediklerim hakkında yardım Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar , yeniyim yardımılarınızı bekliyorum. Grafiker'likte yeniyim başlıya'lı 2 ay oldu, ama yapmak istediğim çok şey var Bu arada esas nick'im YouLaw ,aceleden üye olduğum için atmıştım ...

lxluxfpy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lxluxfpy

Webmaster / Gaziantep

Alt 08-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar , yeniyim yardımılarınızı bekliyorum.
Grafiker'likte yeniyim başlıya'lı 2 ay oldu, ama yapmak istediğim çok şey var Çalışmalarım ve yapmak istediklerim hakkında yardım

Bu arada esas nick'im YouLaw ,aceleden üye olduğum için atmıştım birşeyler ^^

2 Aydır Ps kullanıyorum , ama ancak yeteneğim bunun gibi uyduruk şeylere yetiniyor.

Forumu her gün , 3-4 Saat kontrol edip , takip ediyorum.
Ama başkalarına bakıyorum çok güzel yapıyorlar. Nedir bu işin sırrı, Çalışmalarım ve yapmak istediklerim hakkında yardım
Plugin'mi , Action mu kullanıyorlar. Bir aydınlatın beni (: , Sıktıysam sizi özür dilerim. (:

Mesala örnek bunun gibi birşey'i nasıl yaparım.

Konuda reklam olduysa kusura bakmayın arkadaşlar, affola
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Yunusercin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunusercin

Grafiker / İstanbul

Alt 08-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu hazır bir background üzerine decope (Pen tool) aracıyla kesilip monte edilmiş bir resim.
Öncelikli olarak kullanmak istediğin backgroundu bul.Sonra resmi decope edip layer olarak çağır.NEVROPAT yazısına gelince böyle bir karakter varmı bilmiyorum yoksa İllustrator iyi bir çizim programı olur tavsiyem.Son olarak karartma işleminide Yeni bir layer açıp Siyah yaparsın.Opacity sini düşürürsün.Siyah layerin işlemesini istemediğin yerleri o layer seçiliyken silgiyle silebilirsin.Umarım yardımcı olmuşumdur..
Bu mesajdan alıntı yap
lxluxfpy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lxluxfpy

Webmaster / Gaziantep

Alt 08-02-2013 #3
Bu hazır bir background üzerine decope (Pen tool) aracıyla kesilip monte edilmiş bir resim.
Öncelikli olarak kullanmak istediğin backgroundu bul.Sonra resmi decope edip layer olarak çağır.NEVROPAT yazısına gelince böyle bir karakter varmı bilmiyorum yoksa İllustrator iyi bir çizim programı olur tavsiyem.Son olarak karartma işleminide Yeni bir layer açıp Siyah yaparsın.Opacity sini düşürürsün.Siyah layerin işlemesini istemediğin yerleri o layer seçiliyken silgiyle silebilirsin.Umarım yardımcı olmuşumdur..
Evet hemde çok anladığım kadarıyla yapmaya çalışıcağım.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 08-02-2013 #4
Evet hemde çok anladığım kadarıyla yapmaya çalışıcağım.
Çok yararlı olabilecek konular için Photoshop Dersleri - Türkiyenin Büyük Grafikerler Topluluğu - Grafik Tasarım, Sanat
Bu mesajdan alıntı yap
aresrisus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aresrisus

Webmaster / İstanbul

Alt 08-02-2013 #5
Grafik işi yetenek işidir. Zamanla bilgi ve birikimle öğrenilir. Yeri gelir okulunu okur, bir çok görsel iletişim sanatları kitapları okursun. Forum ve siteleri gezer. Yapılmış örnek çalışmaları incelersin. Kendini geliştirmek için bol bol örnek yaparsın. Yeterli seviyeye geldiğin zaman çalışmalar yaparsın gerek hobi olarak gerek ticaret anlamında. Bahsettiğin actionlar, pluginler teferruattır. İşin temeli çok önemlidir. Program yardımcı elemanlardır sadece, işini kolaylaştırmayı sağlayan.

İyi Çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
mecityilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mecityilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 08-02-2013 #6
Merhaba arkadaşlar.. .

bu işte iyi yerlere gelmek istiyorsan kardeşim tasarımın sade olcak ama anlamlı olcak. Mesela çok tasarım araştırıcaksın internette dünyanın en iyi tasarımları diceksin araştırıcaksın onlar sana ilham vericek. Sonra geçenlerde bi tasarım görmüştüm mesela. Boğazın ucunda bu gökyüzünü aydınlatan ışıklar olur ya. Adam onu gökyüzüne yansıtmış . Yansıdığı yerede tekerlekli sandalye koymuş. Altınada engelliler adına bir yazı. Tasarım çok basit 10 dakıkanı almaz yapması ama fikir mükemmel. resim tasarımlarında ise herkesin yaptığını değil kendi tarzını yarat. Kendi fontlarını bul araştır. Kendi renk stillerini bul. İnternete renklerin dili yaz öğren şerbete göre renk atmayıda öğrenmiş olursn Çalışmalarım ve yapmak istediklerim hakkında yardım
Bu mesajdan alıntı yap