Çalışmalarınızı nerede yedekliyorsunuz?

Donanım Rehberi - Çalışmalarınızı nerede yedekliyorsunuz? ...

istanblue34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Dosya23

Alt 13-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi arşivinizi nasıl koruyorsunuz?
Ben harici hd aldım bozuldu ve bütün herşeyim gitti şimdi yine aldım ama artık güvenmiyorum.
Siz nasıl yöntemler kullanıyorsunuz cd, dvd, blueray, hd, sanaldisk, host alanı ve pc bunları hepsinin bozulma ihtimali yüksek veya uzun süre kullanmazsan açılmıyor.
Nasıl bir yöntem önerirsiziniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 13-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Harici hdd. Dvd lere de ben güvenmiyorum ...
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 13-07-2012 #3
Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi arşivinizi nasıl koruyorsunuz?
Ben harici hd aldım bozuldu ve bütün herşeyim gitti şimdi yine aldım ama artık güvenmiyorum.
Siz nasıl yöntemler kullanıyorsunuz cd, dvd, blueray, hd, sanaldisk, host alanı ve pc bunları hepsinin bozulma ihtimali yüksek veya uzun süre kullanmazsan açılmıyor.
Nasıl bir yöntem önerirsiziniz?
3.5"lik Harici HDD alın ve iyi bir marka olmasına dikkat edin benim tavsiyem WD olacaktır diğer markalarla kötü tecrübeler yaşadım ama WD daha üzmüş değil beni.
Bu mesajdan alıntı yap
harunirgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

harunirgin

Grafiker / Sakarya

Alt 13-07-2012 #4
Bende WD vardı gitti. Ama kötü demiyorum WD ler gayet güzel tavsiye ederim. Yalnız şuna dikkat edin, HDD yi çıkartırken "Donanımı Güvenle Kaldır" yaparak çıkartın. Flash Bellek kullanır gibi HDD kullanmayın uzun ömürlü olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
YaLquzaq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YaLquzaq(36)

Bilg. Teknikeri / Yurtdışı

Alt 13-07-2012 #5
En sağlamı Ftp'de yedekleyip backup dosyalarını Harici bir diskte saklamaktır. Harici diski sadece veri yedekleme için kullanırssanız. Çok veri aktarımı yaptırmazsanız ve usb herhangi donanımı kullanıyomuş gibi dikkat ederseniz uzun ömürlü olur. Şimdi neden ftp sunucusunun backupunu saklıyosun diyen arkadaşlar olabilir. En güvenli sıkıştırma mantığıdır. Eğer yapabiliyosanız php ya da asp'de sıkıştırma programı yazarak local hosttan sıkıştırıp bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Veri kaybınız olmaz kesinlikle...
Bu mesajdan alıntı yap
istanblue34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Alt 18-07-2012 #6
Benimde bozuldu dediğim hddiskim WD idi ama bende dikkatli kullanmadım sanırım, şimdi seagate aldım çok dikkatli kullanıyorum.
Php den biraz anlıyorum eğer araştırırsam o sıkıştırmayı yaparım ama o kadar ftp alanı yok bende sadece web sayfaları için 5-10 gb malum host alanları baya pahalı sıkıştırmanında çok fazla faydalı olacağını sanmıyorum.
Bir diski(cd,dvd,hdd,flash vs.) uzun süre kullanmasan mesela 6 ay,1 yıl,2yıl vs kendiliğinden bozulurda açılmamazlık yaparmı?
Bu mesajdan alıntı yap