Çalışmanın boyutu hakkında

Corel Draw - Çalışmanın boyutu hakkında Sponsorlu Bağlantılar Değerli arkadaşlarım, öncelikle saygılarımı sunar iyi çalışmalar dilerim. Ben Corel'de A4 boyutunda bir çalışma yaptığımda onu jpeg veya tif olarak kayıt ettiğimde boyutu çok yüksek oluyor. Resmi orjinal ...

mercimek_34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mercimek_34

Eğitimci / İstanbul

Alt 12-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Değerli arkadaşlarım, öncelikle saygılarımı sunar iyi çalışmalar dilerim. Ben Corel'de A4 boyutunda bir çalışma yaptığımda onu jpeg veya tif olarak kayıt ettiğimde boyutu çok yüksek oluyor. Resmi orjinal boyutta göster dediğimde çok büyük bir resim çıkıyor. Jpeg veya Tif olarak A4 orjinal boyutta nasıl kayıt edebilirim. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben de a4'te çalıştığımda sayfa boyutunda bir çerçeve atıyorum (dikdörtgen aracına çift tıklayarak) ve onu %5 oranında hem enden hem de boydan küçültüyorum. Sonra çıktıda görünmesin diye beyaz yapıyorum çevresini, orjinal boyutu neyse jpeg olarak da aynı boyutta oluyor böylece.
Bu mesajdan alıntı yap
sorix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sorix

Grafiker / Kayseri

Alt 12-02-2011 #3
a4 ebatı çalışma yapıyorsan tif dediğinde resolution diye bi kısım gelir orayı 100 yaparsan % 100 de %100 zünü alırsın çalışmanın büyük dersen büyük ölçekli alırsın

bide tif dediğinde width height bunlar genişlik uzunluk demek onu kontrol et
Bu mesajdan alıntı yap
mercimek_34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mercimek_34

Eğitimci / İstanbul

Alt 12-02-2011 #4
Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için
Bu mesajdan alıntı yap