Çalışmanın köşelerini ransparent yapmak istiyorum

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Çalışmanın köşelerini ransparent yapmak istiyorum ...

Helalim73 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Helalim73

Grafiker / Mersin

Alt 14-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Lütfen Allah Rızası için bunu yapamadım 3 4 gündür Lütfen yardımcı olun Çalışmanın köşelerini ransparent yapmak istiyorum
Kısacası Arkada Resim var ve üstünde Banner Şeklinde fotoğraf daha var ama onun sağ üst kenar - sol üst kenar - alt sol kenar ve alt sağ kenarlarını beyaz olmadan yani transparent gibi yapmak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz.
Adobe Photoshop kullanıyorum...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Yunusercin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunusercin

Grafiker / İstanbul

Alt 14-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar Lütfen Allah Rızası için bunu yapamadım 3 4 gündür Lütfen yardımcı olun Çalışmanın köşelerini ransparent yapmak istiyorum
Kısacası Arkada Resim var ve üstünde Banner Şeklinde fotoğraf daha var ama onun sağ üst kenar - sol üst kenar - alt sol kenar ve alt sağ kenarlarını beyaz olmadan yani transparent gibi yapmak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz.
Adobe Photoshop kullanıyorum...

Transparan yapacağın yerleri seçerek Pentool ile sil.Daha sonra aynı şekilde Pentool ile çizerek yeni layerde uygulayacağın rengi kullan ve sonunda opacityi düşür.Eğer anlattığını anladıysam çözüm budur heralde..
Bu mesajdan alıntı yap
mtlgulec isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mtlgulec

Grafiker / İstanbul

Alt 15-02-2013 #3
Kaydederken de png uzantılı kaydet
Bu mesajdan alıntı yap
abik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abik

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 19-02-2013 #4
rounded rectangle tool aracını kullanarak aslında yapabilirsin istediğini, " Radius: " kısmından da cm bazında yada, px olarak büyüklük kücüklük değeri girebilirsin, kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap