çalıştığım yerde ortam kötü, ne yapsam bilmiyorum

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - çalıştığım yerde ortam kötü, ne yapsam bilmiyorum ...

antique isimli Üye şimdilik offline konumundadır

antique

Grafiker / İzmir

Alt 22-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bir firmada grafiker olarak çalışıyorum, çalışma saatleri güzel, maaşım da ne iyi ne kötü, haftasonları da tatil.. buraya kadar herşey güzel görünüyor ancak çalıştığım yerde ısıtıcılar yetersiz, üşüyorum, bir de şalter atıyor diyerek ısıtıcıları kapattırıyorlar..

ortam bildiğin buz gibi, montumla oturuyorum, kafamda bere, boynumda atkı, ellerimde parmak uçları kesilmiş eldivenler, şaka gibi ama gerçek.. firmadaki tek grafiker benim, resmen titreye titreye çalışıyorum..

müdürle konuştum diğerleri de aynı koşullarda çalışıyor dedi, hani işine gelirse gibisinden bir mesaj verdi, kimse bu durumdan şikayetçi değil gibi görünüyor.. bir de gelen grafikerler bir yıl olmadan kaçıyormuş.. benim 1.5 yıl oldu, yaptığım işi seviyorum ancak şartlar ağır, işi bırakıp gitsem mi kalsam mı bilemiyorum..

forumlarda başkalarının sorunlarını okuyorum; "maaşını alamayanlar, geç saatlere kadar çalışanlar, haftasonları çalışmak zorunda olanlar".. bunları gördükçe otur oturduğun yerde diyorum kendime ama bir yandan da donuyorum, akşamları başıma ağrılar giriyor, bazen öksürüyorum..

siz olsanız ne yaparsınız, bırakır mısınız yoksa devam mı edersiniz.. işimi seviyorum ama yazdıklarınızı değerlendirip ona göre bir karar vermeyi düşünüyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 22-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İşyerinin ısıtılmaması çalışanlara büyük bir saygısızlık. Şalterler atıyorsa şalter attırmayan bir ısınma sistemi kurmalılar.
Sağlığınızı riske atmayın. Başka bir işyeri araştırın.
Bu mesajdan alıntı yap
cvselim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cvselim

Grafiker / İstanbul

Alt 22-01-2012 #3
hiç biyer dört dörtlük değil ki çık der biri bulucağın yerde başka sıkıntılar yaşarsın ama ısınma gibi basit bi problemi çözememekde çalışana büyük bi saygısızlık gibi Allah kolaylık versin
Bu mesajdan alıntı yap
hmtgrphc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hmtgrphc

Grafiker / Elazığ

Alt 22-01-2012 #4
hangi memlekette olduğuna bağlı bu biir, ikincisi sartar kötü ise çıkmak gibi bir niyetin varsa önceden baska bir yerde is bulabileceksen çıkgit derim önceden zemini hazırla sonra git. SANA BİR TAVSİYE SÜREKLİ CV Nİ MESGUL TUT daimi olarak bir seyler biriktir derim.. ALLAH YARDIMCIN OLSUN,...
Bu mesajdan alıntı yap
mornatari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mornatari

Grafiker / İstanbul

Alt 23-01-2012 #5
çalışırken piyasan yüksek olur, işten çıkıp iş ararsan arızalı gözüyle bakar işverenler ucuza gidersin. yani gideceğin yerin şartları çok daha kötü olabilir. ya dedikleri gibi önce başka yerle anlaş sonra ayrıl. yada madem paranı alıyosun, iznini yapıyosun yani soğuk dışında şartlar iyi, kulis yap biraz. milleti galyana getir. hatta ben senin yerinde olsam müdürle konuşmadan gazlardım milleti. onlar söylensin biraz. sonuçta kimsenin soğukta çalışmaya bayıldığını sanmıyorum, çekiniyorlardır. onları bunu konuşmaya yönlendirirsen muhabbet arasında, kendi aralarında konuşmaya başlasalar bile kardır. kısa sürede sesleri yükselirçalıştığım yerde ortam kötü, ne yapsam bilmiyorum aynısını bende yaşamıştım sonunda 3 tane ufo birden geldiçalıştığım yerde ortam kötü, ne yapsam bilmiyorum gerçi bizim maaşı da vermiyodu diye sonunda ayrıldım işten ama olsun. son bi ay da olsa sıcaktıçalıştığım yerde ortam kötü, ne yapsam bilmiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 23-01-2012 #6
* Dörtdörtlük yer yok diyen çıkabilir ama her problem eşdeğer değilki. Kışın sobayı yakmaktan aciz yerde ömür boyu çalışılmaz.

* Üşümenin geçerli sayılmadığı bir memleketimiz olmadığına göre kışın üşünüyorsa odanın ısıtılması şarttır.

* İşten "kışın sobayı yakmadıklarından üşüdüğüm için ayrıldım" dersen kimse sana arıza gözüyle bakmaz. Hiç merak etmeyin.

Elbette ayrılmadan önce bir plan yapmanız lazım. Bu kış idare edebilecek durumdaysanız çıkmazsınız. Yaz zaten üşümezsin ama bu arada ilanlara bakarsınız. Size uygun şartta bir işyeri buldunuz mu ayrılırsınız.
Bu mesajdan alıntı yap
sekerkokusu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sekerkokusu

Eğitimci / İstanbul

Alt 23-01-2012 #7
Bir işveren olarak , patronunun yaptığını bırakın saygısızlık , insanlık dışı buldum. Ben çalışma arkadaşlarım üşürken , kendi odama çekilip nasıl çalışabilirim ? diye de sorguladım kendimi.

Keşke firmam kendi için de grafiker alabilecek kadar büyüyebilse de , size iş teklifin de bulunsam , durumunuza üzüldüm , arkadaşların söylediği gibi , şartları daha iyi olan başka bir iş aramak en mantıklısı , eğer maddi olanaklar yetersizse iş bulana kadar biraz sabırlı olmak lazım , Allah yardımcınız olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
gazeteciibrahim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gazeteciibrahim(41)

Matbaacı / Şanlı urfa

Alt 23-01-2012 #8
çık patronların karşısına herif gibi konuş, ya burayı ısıtırsın yada işi bırakırım de. ısıtmazlarsa bırak, rızkı veren Allahtır. Korkma.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-01-2012 #9
Aynı sorun bir çok yerde var, hepimiz birden istifa edemeyiz ki, etsek bile aynı şartlarda çalışacak başkaları olacaktır O'nların da bu şartlarda çalışmayacağı garanti olsa sorun zaten çözülür ...
Bu mesajdan alıntı yap
soan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soan

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2012 #10
arkadaşım kendi elinle yazmışsın "Çalışma saatleri güzel haftasonu çalışma yok" otur oturduğun yerde.. çok üşüyosan giy bi yün fanile içine koy sıcak çayını kış dediğin şurda kaç ay al nisan bitti işte..

üşündüğü için mesai saatleri düzenli işten çıkılır mı başka yere gitsen de üşüme ihtimalin var ayrıca gecenin körüne kadar da çalışma ihtimalin var. hafta sonu işin var mı yokmu sormazlar mesai koyarlar hele bi gelme çekilir şey mi??

benim de çalıştığım yerde yazın klimayı köküne kadar açıyolar asıl o zaman montla oturuyoruz soğuktan yazın ortasında grip oluyoruz... üstelik dışarısı hamam gibi sıcakken odanın içi buz gibi olunca feci çarpıyor ne yapalım yazın üşüyoruz diye biz de ayrılalım mı..?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları