Caltılılar inşaat logo

Logo Tasarımları - Caltılılar inşaat logo ...

Caltılılar inşaat logo
süpertürk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

süpertürk

Öğrenci

Caltılılar inşaat logo

Alt 04-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Caltılılar inşaat logo
bir arakadaşımın ricasıyla yaptığım basit bir çalışma
arkadaşlar daha yolun başındayım acımasız yorumlar yapmayın olurmu:angel:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

the_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Diyelim çalışmanız hakkında "acımasızlık" (sizin deyiminizle) oranı çok düşük yorumlar geldi.Peki ya sonrası?
Artık içiniz rahat.Çünkü çalışmanız herkes tarafından başarılı görüldü ya da çalışmanızda yaptığınız hatalar size söylenmediği için (bunun adı acımasızlık değil!) siz çalışmanızı "başarılı" sandınız.Evet, grafiker-tasarımcı olma yolunda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz...!
Lütfen tepkimi yanlış algılamayın.Bu şekilde gelişen durumlar karşısında bunun size hiçbir fayda getirmeyeceğinin altını çizmek için lafı bu denli uzun tutuyorum.

Forumda sıkça dile getirilen bu gibi düşüncelerin, isteklerin (lütfen acımasız eleştiri yapmayın, daha yeniyim, olumlu yorumlara açığım, olumsuz yorum yapacaklar bir şey yazmasın vs. vs.) başta çalışmaya sonrasında ki daha önemli olan çalışmanın sahibine, uzun bir süreç olan grafikerlik eğitimine, hayal gücüne, yeteneğine, bu konudaki kişisel gelişimine büyük ölçüde zarar vereceği aşikar.
Gözden kaçırılan en önemli nokta burası sanırım.
Çalışmanız hakkında söylenilen herşey (üslup sert olabilir) çalışmaya her ölçüde katkısı olabilir.Yeter ki siz doğru şekilde istifade edebilin.

Söylediklerimin sadece şahsınızla, çalışmanızla ilgili olmadığının altını tekrar çizerek küçük bir tavsiye de bulunmak istiyorum.Forumda "logo" kavramının ne olduğu hakkında sayısız çalışma, döküman, bilgi ve en önemlisi tecrübe mevcut.Biraz araştırma yaparsanız inanın ilerleme yolunda birçok şey öğrenebilirsiniz.
Kolay gelsin, saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap

süpertürk

Öğrenci

Alt 04-01-2009 #3
aslı siz beni yanlış anladınız. olumsuz yorımlara açığım yorumunuz için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
bestwolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bestwolf

Baskıcı / Kocaeli

Alt 06-01-2009 #4
tek kelimeyle böyle bir konu açılmamış gibi görüorm bence iiice yol katetmeniz gerekioyor....
Bu mesajdan alıntı yap
ma-arafnak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma-arafnak

Öğrenci (Grafik) / Gaziantep

Alt 10-01-2009 #5
yha yazı biraz abartılı olmuş
Bu mesajdan alıntı yap
djmatrak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

djmatrak

Webmaster / İstanbul

Alt 10-01-2009 #6
Caltılılar inşaat logo
Dostum yeni başladığın için kolay gelsin diyorum Caltılılar inşaat logo the_one nın da dediği gibi biraz örnek çalışmalara bak, dolaş, markaların logolarını incele grafikerler.net teki çalışmaları incele... ne kadar çok örnek görürsen o kadar çok ayrı bakış açın olur... birşeyleri ortaya çıkarmak için enerjini ve azmini anlayabiliyorum ancak yemeğin tadına bakmadan önce pişmesini bekle ... Caltılılar inşaat logo
Bu mesajdan alıntı yap
Rüzgar ALPASLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüzgar ALPASLAN

Grafiker / İstanbul

Alt 10-01-2009 #7

arkadaşlar daha yolun başındayım acımasız yorumlar yapmayın olurmu

değerli arkadaşım logonda o kadar cok kayıp varki hangisini yazacağımı bulamadım
bence bol bol calışma yapıp deşişik logolarada bakmalısın
önemli'' bir logo calışmasında calıştığın firmanın hitap ettiği kesim, sektor içindeki yeri sosyoekonomik durumu ve bunların yanı sıra renkelerle bütünleşenmesi ve aynı zamanda mesaj içerikli olması önemlidir lütfen dikkat et bunlara
Bu mesajdan alıntı yap
art_design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

art_design

Grafiker / Zonguldak

Alt 10-01-2009 #8
arkadaşım senin başka bi uğraşın yok mu (tamamen dostane) neden logo yapmak gibi bi heves içindesin ben sadece bunu merak ettim Caltılılar inşaat logo
Bu mesajdan alıntı yap

süpertürk

Öğrenci

Alt 10-02-2009 #9
Dostum yeni başladığın için kolay gelsin diyorum Caltılılar inşaat logo the_one nın da dediği gibi biraz örnek çalışmalara bak, dolaş, markaların logolarını incele grafikerler.net teki çalışmaları incele... ne kadar çok örnek görürsen o kadar çok ayrı bakış açın olur... birşeyleri ortaya çıkarmak için enerjini ve azmini anlayabiliyorum ancak yemeğin tadına bakmadan önce pişmesini bekle ... Caltılılar inşaat logo
bakın bu arkadaşım ne kadar güzel yazmış. bana tavsiyelerde bulunmuş. senin uğraşın yokmu bilmem neyin yokmu gibi şeyler yazmamış. hani bi şey yazmamak için sabrediyorum ama sizde az haddinizi bilin bence
Bu mesajdan alıntı yap
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 11-02-2009 #10
tek kelimeyle böyle bir konu açılmamış gibi görüorm bence iiice yol katetmeniz gerekioyor....
Arkadaşımız medeni cesaretini ortaya koymuş, bir çalışma yapmış. Ya siz ne yapmışsınız? Bence dilinizi kullanma yolunda sizin çok yol katetmeniz gerekiyor.

yha yazı biraz abartılı olmuş
Şunu bir defa daha bilmeniz gerekiyorki, (Bu sözüm msn, chat dilini kullanmakta ısrar eden veya bu forumun dil kullanımına ne kadar önem verdiğini bilmeyen arkadaşlara.) Hiçbir zaman burada beklediğiniz ilgiyi göremeyeceksiniz ve yazdığınız mesaj kadar değer göreceksiniz.

arkadaşım senin başka bi uğraşın yok mu (tamamen dostane) neden logo yapmak gibi bi heves içindesin ben sadece bunu merak ettim Caltılılar inşaat logo
Logo yapmayı yasaklayan herhangi bir yasa yok, isteyen istediği logoyu, tasarlamakta serbest. Konu burada arkadaşımızın çalışmasını eleştirmek, çalışma nedeni bizi bağlamıyor.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
arkadasim, bir, calismam, caltililar, icin, insaat, isleriyle, logo, ugrasan, yaptigim