Cam yapımı

Photoshop - Cam yapımı Sponsorlu Bağlantılar Öncelikle belirlediğimiz bir resimde nereye cam perde koyabileceğimizi gözümüze kesitirerek çalışmamıza başlayacağız. Fakat önce resmimizi -CTRL+J- ile duplicate edelim ve iki tane oluşmasını sağlayalım. Sonrasında belirlediğimiz bu alanı ...

Cam yapımı
ahmetsxfile isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetsxfile

Grafiker / Samsun

Alt 11-06-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle belirlediğimiz bir resimde nereye cam perde koyabileceğimizi gözümüze kesitirerek çalışmamıza başlayacağız. Fakat önce resmimizi -CTRL+J- ile duplicate edelim ve iki tane oluşmasını sağlayalım.

Sonrasında belirlediğimiz bu alanı dekube ediyoruz. (path tool ile seçiyouruz) Sağ click ile Make selection dedikten sonra LAYER>LAYER MASK>REVEAL ALL seçeneğine tıklıyoruz. Sonra layerımızın yanında oluşan beyaz alanda iken pen tool ile sağ click yapıp make selection seçeneğini seçiyoruz ve CTRL+I kombinasyonu ile alanın tersini seçip siyaha boyuyoruz böylese sadece seçmediğimiz alanda iş göreceğiz.

Ve çalışmalarımızı bu layer üzerinde yapıyoruz.

Şimdi fiters>blur>lens blur a girerek aşağıdaki ayarları uyguluyoruz.

Şimdi de tekrar lens blur a girerek bu seferde aşağıdaki ayarları uyguluyoruz.

Bu arada, aklıma gelmişken söyleyeyim; glass efekt vermeden önce layerınızın bir kopyasını alın. Yoksa Photoshop dosyasını kapatıp başka bir cam şekli vermek için tekrar açtığınızda son yaptığınız efektin üzerine uygulamak zorunda kalacağını için yeni yapacağınız efekt belirgin olmayacaktır...

Ve ardından fitler>distort>glass efektine giriyoruz ve istediğimiz ayarlarla ve
Aşağıdaki resimde kırmızı ile belirttiğim listedeki seçimleriniz ile camınızın şeklini seçebilirsiniz…

Ben en çok FROSTED ı sevdim Cam yapımı Ama siz isteğiniz dahilinde istediğiniz cam efektini seçebilirsiniz. Ve SCALE kısmından da efektin büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz.

Kolay gelsin…
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 11-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güzel bi çalışma olmuş emeğine sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap

ahmetsxfile

Grafiker / Samsun

Alt 12-06-2007 #3
yaw herkes onlinemış yaaa Cam yapımı Bende uyumuşlardır diye boş boş geziyordum, bir baktım az evvel attığım mesaj, en son konuya kadar düşmüş Cam yapımı

hmm iyi iyi geç saatlere kadar çalışma var heee....

e o zaman hakkaten diğer forumlara verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz Cam yapımı
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 12-06-2007 #4
Ahmetcim çok güzel olmuş . Çok insanın işine yarayacaktır. Sağol benimde uzun zamandır kullanmadığım bir yoldu =)
Bu mesajdan alıntı yap

ahmetsxfile

Grafiker / Samsun

Alt 12-06-2007 #5
Eywallah kardeşim.

Bizim evin camlarını hep böyle yapıyorum da o yüzden pratiğim iyi. Cam yapımı
Bu mesajdan alıntı yap
sercansarigul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sercansarigul(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2007 #6
bak mesela ben bütün programları biliyorum ama çoğukluklada photoshopu iyi kullanırım işte bunu ben bilmiyordum.vallahi güzel kaynak oldu ellerine sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2007 #7
Çok teşekkürler açıkçası ben de daha önce hiç kullanmamıştım bu yöntemi. Güzel bir ders eklemişsiniz. Emeğinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

ahmetsxfile

Grafiker / Samsun

Alt 12-06-2007 #8
e herkes birinden bir şeyler öğrenecek değilmi burda herşeyi bilmek pek mümkün değil matematik gibi, 9' a ulaşmanın tek bir yolu yok....
Bu mesajdan alıntı yap
Jidota isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Jidota

Grafiker / Ankara

Alt 12-06-2007 #9
her geçen an değişik bilgiler ekleniyor siteye... bu işi çok seviyorum Cam yapımı emeği geçen herkezede çok teşekkür ediyorumCam yapımı
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 12-06-2007 #10
beni dinleyin Türkiye nin Grafik Platformu olacak burası diyorum herzaman Cam yapımı teşekkürler ahmet
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
grafik platformu, cam perde, cam blok photoshop, ic mekan, photoshop glass yapimi