Çanakkale Gazetesi için önerilerinizi bekliyorum!

Corel Draw - Çanakkale Gazetesi için önerilerinizi bekliyorum! ...

güneşhoca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

güneşhoca

Eğitimci / Ankara

Alt 01-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sayın garafiker arkadaşlar meraba.malumunuz Çanakkale Zaferini anma günü yaklaşıyor ve bununla ilgili bi çalışma yapmak istiyorum.Nasıl mı?Corel le ilk tanıştığımda amatörce kısa sürede okul için bi gazete hazırlamıştım(Çanakkale ile ilgili).derken daha sonra bir kaç daha gazete hazırladım.ve bu yıl yine Çanakkale için güzel bir gazete hazırlamak istiyorum.Sizden istediğim bu konuyla ilgili tecrübeli arkadaşların önerileri.TAsarım olarak.içerik olarak yeteri kadar dökümanım var. Gazete 4 sayfa olacak ve A3 boyutunda yaklaşık 4 bin adet basılacak ve öğrencilere velilere resmi kurumlara esnafa dağıtacaz.Grafikerler.net le tanışdıktan sonra tasarım konusunda düşüncelerim çok değişti.yaptığım gazetelerin resimlerini ekliyorum.onlara göre yeni gazeteye sizlerin önerilerinize göre şekil verecem.mesela sormak istediğim bir kaç şey var.A3 boyutunda bir gazetede yazı boyutu kaç punto olmalı,gazetenin adı sade bi yazı olsa mı daha iyi yoksa değişik şekillerde mi?hatta değişik yazı stiliyle örnek bi Çanakkale yazısı yapan olursa sevinirim.bide diyelimki bir paraf var elimizde, ortasına resim koymak istiyorum ve yazıları ona göre şekillendirmek istiyorum. yazıyı resmin etrafına oval şekilde dağıtmak gibi mesela.anlatabildim mi acaba ki.

Çanakkale Gazetesi için önerilerinizi bekliyorum! Çanakkale Gazetesi için önerilerinizi bekliyorum! Çanakkale Gazetesi için önerilerinizi bekliyorum!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A6(38)

Alt 01-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Pek bir bilgim yok bu konuda ama, Konu başlıkları çok küçük kalmış. Hizalamalara biraz daha dikkat edilebilir. Yazı puntosu 12 punto olabilir. Resimlerde çok küçük. Alt fonları kaldırın bana göre. Resim üzerindeki beyaz yazılar baskıda problem yaşatabilir. Çanakkale Başlığı olmamış. Bayraktaki Page curl efektini kaldırın. Sitede güzel vectör atatürk resimleri yayınlandı. Onlardanda Faydalanın. Kapağı biraz sadeleştirin. Manşet ve özet yazıp açıklamaları iç sayfalara atınız.
Bu mesajdan alıntı yap
muhacir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhacir

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 01-03-2008 #3
bulduğunuz her boşluğu değerlendirmişsiniz bence biraz sadeleştirseniz daha iyi olur...
Bu mesajdan alıntı yap
ScoobyDoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ScoobyDoo

Grafiker / Balıkesir

Alt 01-03-2008 #4
çeşitli okullara, defalarca, çok çeşitli işler yaptım...
tek birşey söyleyebilirim hocam. tam anlamıyla okul gazetesi olmuş

hatta düz yazıları biraz daha kısaltıp, öğrencilerin bu konuda düşüncelerine yer verseniz, yanlarında öğrencilerin fotoğrafları olsa.

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 06-05-2008 #5
üstteki afişte yazanları bana yazar mısın bzm ödevimizde okuyamıyorum resimde Çanakkale Gazetesi için önerilerinizi bekliyorum!
Bu mesajdan alıntı yap
noveli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

noveli

Grafiker / Kocaeli

Alt 06-05-2008 #6
[quote=güneşhoca;89819]Sayın garafiker arkadaşlar meraba.malumunuz Çanakkale Zaferini anma günü yaklaşıyor ve bununla ilgili bi çalışma yapmak istiyorum.Nasıl mı?Corel le ilk tanıştığımda amatörce kısa sürede okul için bi gazete hazırlamıştım(Çanakkale ile ilgili).derken daha sonra bir kaç daha gazete hazırladım.ve bu yıl yine Çanakkale için güzel bir gazete hazırlamak istiyorum.Sizden istediğim bu konuyla ilgili tecrübeli arkadaşların önerileri.TAsarım olarak.içerik olarak yeteri kadar dökümanım var. Gazete 4 sayfa olacak ve A3 boyutunda yaklaşık 4 bin adet basılacak ve öğrencilere velilere resmi kurumlara esnafa dağıtacaz.Grafikerler.net le tanışdıktan sonra tasarım konusunda düşüncelerim çok değişti.yaptığım gazetelerin resimlerini ekliyorum.onlara göre yeni gazeteye sizlerin önerilerinize göre şekil verecem.mesela sormak istediğim bir kaç şey var.A3 boyutunda bir gazetede yazı boyutu kaç punto olmalı,gazetenin adı sade bi yazı olsa mı daha iyi yoksa değişik şekillerde mi?hatta değişik yazı stiliyle örnek bi Çanakkale yazısı yapan olursa sevinirim.bide diyelimki bir paraf var elimizde, ortasına resim koymak istiyorum ve yazıları ona göre şekillendirmek istiyorum. yazıyı resmin etrafına oval şekilde dağıtmak gibi mesela.anlatabildim mi acaba ki.

Size şöyle yadımcı olayım gazeted çalışıyorum ve sayfa tasarımını yapıyorum. gazetede başlıkları dolgun yani kalın karakterler kullanın ( impact, arial back v.s.) ara başlıklar birazdaha ince olabilir (arial, helvetica v.s) nomal yazılar içinde genelde 10 - 11 punto ( times, helvetica, garamond v.s.) kullanılıyor. şimdi siz gazeteyi corelde yapıyorsunuz galiba freehand yada Quark ta yapsaydınız resim etrafında yazıyı nasıl döndüreceğinizi söylerdim. bu arada çok süslemişsiniz bukadar süsten kaçının. kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
korhanya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korhanya

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 06-05-2008 #7
dur noveli dur...

Allahım!
ben kaçıyorum buradan?
motoru ısındı bunun patlar matlar, neme lazım...
Bu mesajdan alıntı yap
reis türkoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reis türkoğlu

Grafiker / İstanbul

Alt 05-08-2008 #8
sayfa düzeni çok kalabalık olmuş. sayfaya bakıldığında gözü çok yoruyor, gene de ellerinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
hty027 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hty027

Grafiker / Ankara

Alt 06-08-2008 #9
sayfa düzeni çok kalabalık olmuş. sayfaya bakıldığında gözü çok yoruyor, gene de ellerinize sağlık.
arkadaşın dediği çok doğru hakikaten tam bir okul gazetesi gibi olmuş
çocuklara hitaben biraz da diğer aylık ya da kurum gazetelerine bakarsan sana
daha da yardımcı olacaktır
uzun sürede bir çıkan gazeteler için çok cafcaflı olmuş..
Bu mesajdan alıntı yap
bolgwadze isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bolgwadze(46)

Grafiker / Sakarya

Alt 08-08-2008 #10
12 yıldır Corel Drawla gazete hazırlıyoruz. Adapazarında. Gazetemiz günlüktür özellikle belirteyim. yaklaşık matbaa dahil 45 çalışanı var. Teknik Serviste 4 kişiyiz. Corelde gazete çok profesyonelce yapılabilir. Eğer isterseniz size JPG örnek yollayabilirim. [email protected]**********
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
anakkale gazetesi neriler, bekliyorum, canakkale, gazetesi, icin, önerilerinizi