Canon EOS 400D - Nikon D40 - Nikon D40x - Canon EOS 450D Ürün karşılaştırması

Ürün Tanıtımı - Canon EOS 400D - Nikon D40 - Nikon D40x - Canon EOS 450D Ürün karşılaştırması ...

N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 05-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar orta sınıf SLR makinalarından Canon ve Nikon modellerinin karşılaştırma ve teknik detaylarını bir araya getirdim.

Canon EOS 400D	 - Nikon D40 - Nikon D40x  - Canon EOS 450D Ürün karşılaştırması
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 05-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çok teşekkür ederim bu derlemen için, D-SLR Fotoğraf makinesi almayı düşünüyordum. Özellikle Canon EOS 400D ve Nikon D40x arasında kararsız kalmıştım. Bu tablo alacağım makineye karar vermemde bana çok yardımcı olacak...
Bu mesajdan alıntı yap
Telve isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Telve

Grafiker / Konya

Alt 30-04-2008 #3
Ben canon eos 400D aldım.Süper otesi bişey nikonların hiç bir serisi bu kadar net çekmiyor.Tavsiyem şudur eğer portre resim çekecekseniz nikon derim.Ama ürün,model,endüstriyel ürün çekimi yapacaksanız kesinlikle ve kesinlikle canon derim. Canon EOS 400D	 - Nikon D40 - Nikon D40x  - Canon EOS 450D Ürün karşılaştırması
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 20-05-2008 #4
hakan bey yeni üye oldumda canon ve nikon karşılaştırmalarını göremiyorum yardımcı olabilirmisiniz
Bu mesajdan alıntı yap
myerdogan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

myerdogan

Grafiker / Ankara

Alt 29-05-2008 #5
Ben canon eos 400D aldım.Süper otesi bişey nikonların hiç bir serisi bu kadar net çekmiyor.Tavsiyem şudur eğer portre resim çekecekseniz nikon derim.Ama ürün,model,endüstriyel ürün çekimi yapacaksanız kesinlikle ve kesinlikle canon derim. Canon EOS 400D	 - Nikon D40 - Nikon D40x  - Canon EOS 450D Ürün karşılaştırması
Nikon - Canon
Bu yazılar her zaman yapılır ancak kişilerin seçimleri ve maddi imkanları göz önünde bulunarak yapılandırılır.

Bu yüzdendir ki D-SLR konusunda bu kadar kâti bir mesaj yazmazsanız kullanıcıları yanlış yönlendirmemiş olursunuz.
Bu mesajdan alıntı yap
aiDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aiDesign(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-06-2008 #6
Ben de fotoğraf makinesi almayı düşünüyordum iyi oldu..
bir de fiyat karşılaştırmaları olsaydı daha iyi olurdu aslında Canon EOS 400D	 - Nikon D40 - Nikon D40x  - Canon EOS 450D Ürün karşılaştırması
teşekkürler paylaşımın için.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 01-07-2008 #7
hakan bey yeni üye oldumda canon ve nikon karşılaştırmalarını göremiyorum yardımcı olabilirmisiniz
+1
Bu mesajdan alıntı yap
sedat17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sedat17

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 29-07-2008 #8
bence canon eos 400d makina guzel ben kendi büyçeme göre bunu tercih ettim hiçde pişman deilim bunu aldıgım için çokta hosuma gidior makinem elimede rrahat oturuor. pilide uzun gidior çözünürlükte güzel daha ne dim bence CANON Canon EOS 400D	 - Nikon D40 - Nikon D40x  - Canon EOS 450D Ürün karşılaştırması
Bu mesajdan alıntı yap
dgnzcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dgnzcn

Grafiker / İzmir

Alt 29-07-2008 #9
Bütün nikon modellerini kullandınızmı da bu kadar kesin ve net konuşuyosunuz ?

şu işe bakın ki bende bütün canon modellerini kullandım ve nikon da karar kıldım buna ne dersiniz ?
Bu mesajdan alıntı yap
joshqun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

joshqun

Grafiker / İzmir

Alt 14-07-2009 #10
Canonmu nikonmu tartışmasına girmeyin.Yok tüm canonları kullandım nıkonda karar kıldım felan deyip mılletı canondanda sogutmayın.

Canonla nıkon arasındakı farkı sıze anlatayım kısaca. Fotograflarda keskinlik istiyorsanız Nikon daha önde gelir,ancak ışık kaynagının yetersiz oldugu ortamlarda çekim yapacaksanızda canon önde gelir.Nıkon CCD sensör kullanır canon ise CMOS.
CCD sensör keskin sonuç verır ancak yetersiz ışık koşullarında verım alamazsınız mecburen ıso değerını arttırırsınız ve aşırı grenle karşılarşırsınız.CMOS sensörler de keskindir elbette ancak CCD nın çok ufak bir artısı vardır bu konuda.Gece çekimlerı ve düşük ışık koşullarında yüksek ıso değerlerinde grenleşme çok azdır,yanı daha nettir ccd sensöre göre.

Kararınızı buna göre yapın,saygılar....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
nikon, eos, canon eos 40d, canon 40d karsilastirmasi, canon 40d, canon, nikon d40, nikon d40x, nikon d80 versus