Çarkıfelek tarzı çizim

Photoshop Dersleri - Çarkıfelek tarzı çizim ...

Çarkıfelek tarzı çizim
gok-te isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gok-te

Webmaster / Bursa

Çarkıfelek tarzı çizim

Alt 05-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Çoğu graifklerde bu var. Daha çok arkaplan da kalıyor. Çarkıfelek gibi yuvarlak içinde ortadan çizgiler dağılıyor. Bunun ismi ne diye geçiyor. Yada nasıl çizebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onurism isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onurism

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 05-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bi örnek resim koysaydın daha anlaşılır olurdu görülen o ki çoğu arkadaşımız anlamamış demek istediğini bende öyle Çarkıfelek tarzı çizim

benim anladığım şu ;

merkezden dağılan çubuk gibi çizgileri diyosan
internette çok var yani genelde çizmiyolar başka yerden alıyolar opacity yada multiply kullanarak arka plana düşüre biliyolar yani çizmiyolar alıyolar Çarkıfelek tarzı çizim internette çok rastlarsın

umarım demek istediğini doğru anlamışımdır Çarkıfelek tarzı çizim
Bu mesajdan alıntı yap
Paint isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Paint

Yrd. Grafiker / Aydın

Alt 05-01-2009 #3
Öncelikle yeni layer üç gen yada kare farketmez çizimini yap daha sonra magic tool ile çizimini seçili hale getir alt+t kısa yolu ile nesneyi yakala merkez noktacıgını alta kaydır daha sonra Ctrl+alt+Shift Tuşlarına basarak kaydır daha sonra move tool tuşuna bas ve nesneyi bırak daha sonra yine ctrl+alt+shift ve t tuşuna basarak nesneyi çogalt eger bunları yaparak elde edemiyorsan anlatıklarımı dogru yapamıyorsundur Çarkıfelek tarzı çizim Print tuşu bassa resim olarak anlatırdım bu Ps için Ai kısa yollu farklıdır

Onurism bu arada bukadar basit birşeyi hiç bir grafiker internetten almaz Çarkıfelek tarzı çizim
Bu mesajdan alıntı yap
:::AmbrosiA::: isimli Üye şimdilik offline konumundadır

:::AmbrosiA:::(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-01-2009 #4
sayın gok-te... forumda retro diye aratın... sanırım tarif etmeye çalıştığınız çizim o olmalı...
Bu mesajdan alıntı yap

Onurism

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 05-01-2009 #5
Onurism bu arada bukadar basit birşeyi hiç bir grafiker internetten almaz Çarkıfelek tarzı çizim
Yanlış anladın çoğu grafiker alıyor amaçları uğraşmak değil çünkü allıyor ve opacity düşürüyor sadece onu elde etmek değil amaçları sadece arkada kalabalık yapsın müşterinin gözüne iyi görünür belki düşüncesi var.

ben yapmıyorum tabi yapanları görüyorum Çarkıfelek tarzı çizim
Bu mesajdan alıntı yap
gok-te isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gok-te

Webmaster / Bursa

Alt 06-01-2009 #6
Teşekkürler. Verdiğiniz açıklamalar doğrultusunda buldum. Aşağıdaki linkte anlatılmış.

Photoshop Dersleri: Retro ArkaPlan Çalışması
Bu mesajdan alıntı yap

Onurism

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 06-01-2009 #7
evet doğru anlamışım kolay bi çalışma ama dediğim gibi çoğu tasarımlarda başka yerlerden alınıp , yapılan çalışmanın içine koyulduğunu gördüm, Çarkıfelek tarzı çizim kendisinin çizdiğini söyleyene pek rastlamadım Çarkıfelek tarzı çizim
Bu mesajdan alıntı yap
muhammed53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhammed53

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 19-07-2009 #8
buna webde stripe deniliyo Çarkıfelek tarzı çizim google images'ten 'stripe background' diye ararsan genellikle düz çizgililer çıkar ama 'radial stripe background' diye ararsan tam istediğini bulursun Çarkıfelek tarzı çizim
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
carkifelek, cizim, tarzi