Cd-Rom Kapağını Açma

Visual basic , Delphi , C , C++ - Cd-Rom Kapağını Açma Sponsorlu Bağlantılar Bu derste Visual Basic'te CD-Rom açıp kapatmanın nasıl olabileceğini kodlarıyla anlatacağım. Öncelikle forma 2 tane buton ekliyoruz. İsimlerimi "cd rom aç" ve "cd rom kapat" olarak değiştiriyoruz İlk ...

Cd-Rom Kapağını Açma
Oktay Şenkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Oktay Şenkan

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Dosya24

Cd-Rom Kapağını Açma

Alt 21-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu derste Visual Basic'te CD-Rom açıp kapatmanın nasıl olabileceğini kodlarıyla anlatacağım.

Öncelikle forma 2 tane buton ekliyoruz. İsimlerimi "cd rom aç" ve "cd rom kapat" olarak değiştiriyoruz

İlk olarak formun GENERAL bölümüne şu kodları ekleyelim:

Private Declare Function MCISendString Lib "winmm.dll" Alias "mciSendStringA" (ByVal lpstrCommand As String, ByVal lpstrReturnString As String, ByVal uReturnLength As Long, ByVal hwndCallback As Long) As Long
    Dim Ret As Long
    Dim RetStr As String

CD-ROM AÇ butonunun içine şunları yazalım:

Ret = MCISendString("Set CDAudio Door Open", RetStr, 127, 0) 'Bu Cd yi çıkartır.

CD-ROM kapat butonunun içine ise şu kodları ekleyelim:

Ret = MCISendString("set CDAudio door closed", RetStr, 127, 0) 'Bu da Cd yi takar.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aybala isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aybala

Bilg. Teknikeri / Antalya

Alt 15-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
biliyorum konuyu hortlatmış olucam ama sıtede gezerken buldum ben vb. ye yenı başladım kodlarınızı denedım calıstırdım fakat general sekmesıne yazdıgımız kodları anlayamadım acıklarsanız sevınırım . Tşkler. =)
Bu mesajdan alıntı yap