Çelikkon Logosu

Logo Tasarımları - Çelikkon Logosu ...

Çelikkon Logosu
h6soft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

h6soft

Bilg. Teknikeri / Ankara

Çelikkon Logosu

Alt 18-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Çelik konstrüksiyon ile fabrika binası, gölgelik, spor salonu vs. gibi şeyler yapan bir inşaat firmasının logosu.

Firmanın yaptığı işlerde çeliklerin üstündeki stil, delikli delikli bir görüntüye sahip o yüzden 2. logonun K harfinin düz kısmına ona benzer bir görüntü verdim ama pek hoş da olmadı gibi sanki. Hangisi güzel sizce?

Çelikkon Logosu

Çelikkon Logosu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Genel olarak çalışmalarınızda büyük yerleşim sorumu var.. K harfinin ucunun o üçgenden dışarı çıkmasının bile ne kadar rahatsız ettiğini hissetmiyorsunuz. Bu konuda biraz daha inceleme yapmanızı tavsiye ederim.. Ve yanlış hatırlamıyorsam genelde üçgenlerle çalışmakta ısrar ediyorsunuz.. Çelikkon Logosu farklı fikirler için biraz logo incelemenizi tavsiye ederim.. Kolay gelsin. Emeğinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
parantez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

parantez

Grafiker / Antalya

Alt 26-07-2009 #3
Genel olarak çalışmalarınızda büyük yerleşim sorumu var.. K harfinin ucunun o üçgenden dışarı çıkmasının bile ne kadar rahatsız ettiğini hissetmiyorsunuz. Bu konuda biraz daha inceleme yapmanızı tavsiye ederim.. Ve yanlış hatırlamıyorsam genelde üçgenlerle çalışmakta ısrar ediyorsunuz.. Çelikkon Logosu farklı fikirler için biraz logo incelemenizi tavsiye ederim.. Kolay gelsin. Emeğinize sağlık
dilara hanıma katılıyorum. :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
mawi06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mawi06

Grafiker / Ankara

Alt 26-07-2009 #4
harflere Çelik konstrüksiyon görüntüsü vererek bir alternatif yapmayı deneyebilirsin.eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 26-07-2009 #5
Bu hazırlamış olduğunuz görsel ile güzel işler çıkarabilirsiniz... Fakat bu;
Yerleşim
Font
Estetik sorunlarını çözdüğünüzde mümkün olacaktır...

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
h6soft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

h6soft

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 07-08-2009 #6
Teşekkür ederim yorumlarınız için, birkaç değişiklik yapacağım.

Dilara GENÇYILMAZ evet doğru teşhis etmişsiniz, genellikle geometrik şekillerle çalışmak hoşuma gidiyor Çelikkon Logosu

parantez, siz de Dilara GENÇYILMAZ'ı takip ediyorsunuz sanırım, her mesaja "evet katılıyorum, bence de" gibi cevaplar yazmışsınız. Yorum niteliği olmayan mesajlar, kirlilik yapar. Bence kendi fikirlerinizi yazmalısınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Yiğidim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yiğidim(46)

Grafiker / Kayseri

Alt 10-08-2009 #7
Çok Karışık Kırmızı izerine siyah yazı olmamış(Firma ünvanı)
Bu mesajdan alıntı yap
SayBorG isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SayBorG(35)

Grafiker / İzmir

Alt 10-08-2009 #8
elinize sağlık. bence çelik konstrüksiyon çizimi veya benzer birşeye ihtiyacınız yok. amacını vurgulayın. çelik sağlamdır, güçlüdür... logoda bunlar bulunsun. yok ille kullanacaksanız bile arkaya çelikten bir piramit yapmışsınız. bunun yerine bir bina daha anlamlı olacaktır.
hatta bir fikir daha. ÇK harfleri kalsın sadece. çelik konstrüksiyon binaların üstü kaplanır ama genelde bunu vurgulamak için fotoğraflarda bir kısmı kaplı bir kısmı açıkken gösterilir. (aşağıdaki fotodaki gibi) siz de bu harflerin bir kısmını kaplı olmadan iç iskeletleri görünecek şekilde yapabilirsiniz. bilmem anlatabildim mi?

Çelikkon Logosu
Bu mesajdan alıntı yap
msdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

msdesign

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2009 #9
Çelik konstrüksiyon ile fabrika binası, gölgelik, spor salonu vs. gibi şeyler yapan bir inşaat firmasının logosu.

Firmanın yaptığı işlerde çeliklerin üstündeki stil, delikli delikli bir görüntüye sahip o yüzden 2. logonun K harfinin düz kısmına ona benzer bir görüntü verdim ama pek hoş da olmadı gibi sanki. Hangisi güzel sizce?

Çelikkon Logosu

Çelikkon Logosu

1.logo daha güzel bence
Bu mesajdan alıntı yap
soyluturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soyluturk(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-09-2009 #10
ben logolari biraz anlamsiz buldum. bence biraz daha calisilmasi gerek.
bir kac logo buldum fikir sahibi olmak icin bakmalisin.

http://www.targetconstruction.co.za/...ogo_target.gif
http://www.cowellsteel.com/pix/CSSI-HomeLogo1.gif
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları