Cep telefonlarına "sır perdesi" iniyor

Teknoloji Haberleri - Cep telefonlarına "sır perdesi" iniyor ...

vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

Alt 04-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yerli bir firmanın geliştirdiği filtre sistemi, cep telefonu, bilgisayar ve televizyon gibi cihazların ekranlarındaki görüntülerin kullanıcı dışında görülmesini engelliyor. Sistem sayesinde, cep telefonlarındaki mesaj ve numaralar ya da bilgisayar ekranındaki yazışmalar başkaları tarafından okunamıyor.
Artık, cep telefonu ya da bilgisayar ile yaptığımız yazışmaları bizden başka kimse okuyamayacak.
Cepte kayıtlı numaraları da göremeyecek. Çünkü ceplere sis perdesi inecek.
Bu ilginç sistemi yerli bir firma geliştirdi.
Üstelik endoskopi cihazının görüntüleme ayarlarıyla uğraşan firma teknisyeni tarafından tesadüfen bulundu.
Firma yürüttüğü çalışma sonucunda, filtrenin uygulandığı ekrandaki görüntülerin çıplak gözle görülemediğini, sadece özel renkli bir gözlük takıldığında görülebildiğini fark etti.
Sistem, sinema salonlarında korsanlığa karşı da kullanılabilecek.
Cihaz sinema perdesine takıldığında, video çekimiyle görüntüleme endişesine de gerek olmayacak.
Çünkü korsan bir çekim yapıldığında boş bir sinema perdesinden başka bir şey görülemeyecek.
Firma sistemin maliyetinin düşük olduğunu, kullanım oranına bağlı olarak maliyetin daha da düşebileceğini söylüyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sevgiden-iz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevgiden-iz

Hiç Biri / Ankara

Alt 08-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hergün birşey çıkıyor. Teknoloji hergün yenilenen birşey çünkü. Çok da güvenmemek lazım. Onun çözümünü de bulurlar. Virüs-Antivirüs gibi. Cep telefonlarına "sır perdesi" iniyor
Bu mesajdan alıntı yap
vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

bence boş bir buluş

Alt 09-07-2010 #3
özel renkli gözlükten aynısından 2 tane oldumu ortada sır diye birşey kalmıyor.
ne demişler ''2 kşinin bildiği sır değildir'':rofl:
Bu mesajdan alıntı yap