çift kamera montaj...

Edius - çift kamera montaj... ...

çift kamera montaj...
mrt.a isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mrt.a

Fotoğrafçı / İstanbul

çift kamera montaj...

Alt 23-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

iyi günler arkadaşlar. iki kamerayla çekilen görüntüleri senkronize bir şekilde edius ta montaj yapıyorum ama senkron u tutturmak cok ugraştırıcı ve cok can sıkıcı bu işin daha kolay pratik bir yolu varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aednr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aednr

Grafiker / Balıkesir

Alt 24-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
senkron tutturmada bir kısa yol yok. ama şunu diyebilirim kameralar kayda aynı anda (ki çok zor), aynı noktadan yada sesle girerse işin daha kolay olur.
Bu mesajdan alıntı yap
poyrazhan55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 24-06-2011 #3
iyi günler arkadaşlar. iki kamerayla çekilen görüntüleri senkronize bir şekilde edius ta montaj yapıyorum ama senkron u tutturmak cok ugraştırıcı ve cok can sıkıcı bu işin daha kolay pratik bir yolu varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim
ben gelende 2 kamera çalışacaksam aynı anda kayda girip iş bitene kadar her 2 kamerayıda kesinlikle kapatmam, örneğin 2 kamera çekiyorsun 1. kamera çeken arkadaş kısa bir mola verdi, o mola esnasında dahi kamera kayıtta olur böylece her 2 görüntüyüde video bandına attığımda senkron konusunda fazla zorlanmam,

ama senkron konusunda en önemli olay her 2 kameranın sesini değilde sadece 1 kameranın sesini kullanıp diğer görüntünün sadece görüntüsünü kullanmaktır, çünkü her 2 kamerada yer değiştirdiğinde seslerde hissedilir bir artış yada azalma görülür,

sesini ve görüntüsünü kullanacağın görüntüyü '' va '' bandına sadece görüntüyü kullanacağın videoyu ise '' v '' bandına üst üste koyup kurgularsan çok daha kolaylaşır işin, sessiz görüntü üst bölümde sesli görüntü alt bantta olsun.

kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap

mrt.a

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 24-06-2011 #4
poyrazhan55 hocam verdigin bilgiler icin cok saol..
soylediklerinin hepsini ayni sekilde yapiyorum sadece kameramanlara ayni anda kayida girip cikmayi ogretemedim biraz karisik bir konu çift kamera montaj...
ses konusunda da evet sadece bir kanalin sesini kullaniyorum kullanmasamda sekron tuttugu icin cok sorun olmaz ama yinede tek ses veriyorum.
gecenlerde bir arkadasimdan duydum bu montajlar icin yardimci programlar varmis senkronu sesten buluyormus dogru yalan bilemiyorum ama baya bi arastirdim henuz boyle bir programa rastlamadim eyer bulamazsam herzamanki gibi bir isin birmesi gunler alacak...
Bu mesajdan alıntı yap

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 24-06-2011 #5
poyrazhan55 hocam verdigin bilgiler icin cok saol..
soylediklerinin hepsini ayni sekilde yapiyorum sadece kameramanlara ayni anda kayida girip cikmayi ogretemedim biraz karisik bir konu çift kamera montaj...
ses konusunda da evet sadece bir kanalin sesini kullaniyorum kullanmasamda sekron tuttugu icin cok sorun olmaz ama yinede tek ses veriyorum.
gecenlerde bir arkadasimdan duydum bu montajlar icin yardimci programlar varmis senkronu sesten buluyormus dogru yalan bilemiyorum ama baya bi arastirdim henuz boyle bir programa rastlamadim eyer bulamazsam herzamanki gibi bir isin birmesi gunler alacak...
senkron'lu kurgu yapmak emek ister ama bittiğinde de izlemeye doyum olmaz çift kamera montaj...)

kameramanlara aynı anda kayda girip çıkmayı öğretemediysen o zaman söyleyeceksin hiç kayıttan çıkmadan çekecekler sadece kaset değiştirirlerken aynı anda çıkartıp öyle kayda girecekler çift kamera montaj...)

kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
zaraoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zaraoglu

Fotoğrafçı / Yurtdışı

Bır orumda benden olsun

Alt 27-06-2011 #6
Poyrazhan abimiz gerekli butun bilgileri vermis ama bir fikir beyani olarak kameraman arkadaslara kayit yapmaya baslarken biri kayit yaparken bir diger kamera kayitta olan kameranin onune gecip kayita baslasin kirmizi isigin yanmasiyla yapacagin isin kolayligi acisindan baslangic noktasi olmus olur biz hep oyle yapiyoruz cokta kolay oluyor umarim anlata bilmisim selamlar
Bu mesajdan alıntı yap

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 27-06-2011 #7
Poyrazhan abimiz gerekli butun bilgileri vermis ama bir fikir beyani olarak kameraman arkadaslara kayit yapmaya baslarken biri kayit yaparken bir diger kamera kayitta olan kameranin onune gecip kayita baslasin kirmizi isigin yanmasiyla yapacagin isin kolayligi acisindan baslangic noktasi olmus olur biz hep oyle yapiyoruz cokta kolay oluyor umarim anlata bilmisim selamlar
güzel bir fikir çift kamera montaj...)))
Bu mesajdan alıntı yap

mrt.a

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 29-06-2011 #8
poyrazhan55 hocam yardımların icin cok saol...

zaraoglu kardes fena fikir diyil denenebilir saol...
Bu mesajdan alıntı yap
zaraoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zaraoglu

Fotoğrafçı / Yurtdışı

Alt 05-07-2011 #9
rica ederim insallah basariyla uygularsiniz kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
dbayir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dbayir

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 18-07-2011 #10
iyi günler.kameramanlarınız kameralarının saatlerini eşitleyerek çekime başlarlarsa işiniz daha kolaylaşır.
kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları