çıktı resime ebat(boyut) verme

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - çıktı resime ebat(boyut) verme ...

reberserhildan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reberserhildan

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaslar ben bir resim yaptım ve normal a4 kagıdına basmak istediğimde daha önce photoshop cs5.1 de ebat işlemini ayarlamak istiyorum misal bir t.c kimliği ebatında olmasını istiyorum. bunu nasıl yapabilirim şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

reberserhildan

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu ebat çıktılar hakkında bilgisi olan yokmu çıktı resime ebat(boyut) verme
Bu mesajdan alıntı yap
1965seyfo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

1965seyfo

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 10-09-2011 #3
t.c kimlik ebadını normal cetvelle ölç cropla sonra A 4 içine koy bas

http://img846.imageshack.us/img846/3834/file19981.mp4
Bu mesajdan alıntı yap

reberserhildan

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-09-2011 #4
walla seyfo ; crop nedir bilmiyorum ama verdiğin video gibi yaptım ve cm ler tam ama photoshop ile prınt dediğimde ve çıkan resim verdiğim santimlerle çok alakasız çıkıyor ve küçük bayabi küçük çıkıyor mesela 5,4 *8,5 verdiğim cm ler ama çıkan 3,0*3,7 çıkıyor çıktı resime ebat(boyut) verme(
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 11-09-2011 #5
crop kırpmak,ölçü vermek anlamlarına gelir... c tuşuna bas crop toolu alırsın...
Standart araç çubuklarında ölçü bölümleri vardır oralara kimlik ebatının ölçüsünü gir dha sonra resmini kırp crop tool ile. Daha sonra da Ctrl + N tuş kombinasyonuyla yeni sayfa aç a4 boyutunda move tool ile a4 sayfasının içine taşı resmini...Kaçtane istiyorsan kopyala move tool ile. yazıcıya ver.
Bu mesajdan alıntı yap

reberserhildan

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-09-2011 #6
evet yaptım sonunda çok teşekkür ederim.. sizlere cani gönülden teşekkür ederim.. yalnız şu akıllarda kalmasın lütfen hani kimlik falan dedim, kimileri yanlış anlamasın sahte falan değil yani öle şeyler kimsenin aklına gelmesin. fikrimce hani herkesteki kimlik aynı oldugu için hani formul verirken dedim belki şuraya bunu yaz bunları falan yaz der onun için kimlik dedim. neyse bir daha sefere görüşmek üzere allaha emanet olun.. tekrardan teşekürler sizlere..
Bu mesajdan alıntı yap
1965seyfo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

1965seyfo

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 12-09-2011 #7
Biraz karıştırınca bulunmayacak hazine yoktur
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
photoshop ebat verme