cinema 4d texture error

Cinema 4D - cinema 4d texture error Sponsorlu Bağlantılar birkaç gün önce başladığım bir c4d çalışmasında kimi yerlerde jpeg textureler kullandım.düne kadar renderda bu jpegleri görmesine rağmen bugün texture error diyor.ne olmuş olabilir.yardımınız için şimdiden teşekkürler...

cinema 4d texture error
raskos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

raskos

Grafiker / İstanbul

cinema 4d texture error

Alt 03-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

birkaç gün önce başladığım bir c4d çalışmasında kimi yerlerde jpeg textureler kullandım.düne kadar renderda bu jpegleri görmesine rağmen bugün texture error diyor.ne olmuş olabilir.yardımınız için şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Texture olarak kullandığınız resimlerin yerini değiştirmiş olabilir misiniz? ...
Bu mesajdan alıntı yap

raskos

Grafiker / İstanbul

Alt 03-05-2012 #3
hiç bir değişiklik yapmadım yerlerde.dün akşam bişe yoktu hatta son halinin renderini de aldım problemsiz.ama bu sabah bütün texturelerde hata veriyor
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-05-2012 #4
Hata render görüntüsünde mi var yoksa hata mesajı olarak mı çıkıyor. Mesaj olarak çıkıyorsa hata olarak ne yazıyor ? ...
Bu mesajdan alıntı yap

raskos

Grafiker / İstanbul

Alt 03-05-2012 #5
hata mesajı olarak çıkıyor.pencerede yazan şey ise sadece texture error ve altında jpeglerin isimleri var
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-05-2012 #6
Aklıma gelen son şeyler: Shift F10 tuşu ile hata mesajının içeriğini görmeyi deneyin (her versiyonda geçerli mi emin değilim) veya dosyanızı .obj olarak kaydetikten sonra açmayı deneyin ...
Bu mesajdan alıntı yap
fareliadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fareliadam

Grafiker / İstanbul

Alt 21-05-2012 #7
material bölümünden editte olması lazım yanlış hatırlamıyorsam render all material deyin, materiallerin preview bolumundeki renderinden sonra texture li materialler tamamen siyah ise linklerde hata var demektir mecburen linkleri tekrardan vereceksiniz.
bundan sonra çalışırken projenizin son halini save project derseniz texture leri tek dosya altına alırsınız ve linkleri korumuş olursunuz. orda da link hatası verdiğinde bir tanesinin linkini yenilediğinizde otomatik update eder bu kadar sıkıntı çekmezsiniz.
grafikerliğin altın kuralı burdada geçerli; düzenli dosyalama yolu ile çalışmak her zaman artıdır!!!
Bu mesajdan alıntı yap