Cinema 4d Video Render Sorunu

Cinema 4D - Cinema 4d Video Render Sorunu ...

warwin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

warwin

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 11-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Cinemada hazırladığım animasyon için video şeklinde render alırken resimde görüldüğü gibi ışıklar da patlama bozulma oluyor. Bir türlü çözemedim. Nası bir ayar yapmam gerek?

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yas_yil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yas_yil

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Render ayarlarını yazar ya da resmini korsan yardımcı olmak daha kolay ve mümkün olur.
Bu mesajdan alıntı yap

warwin

Alt 16-01-2012 #3
Ben sorunu çözdüm de bir şey daha sorayım. Şimdi hazırladığım animasyonlu çalışmayı avi olarak render aldığımda dosya boyutu çok büyük oluyor. Herhalde tamamını alsam render toplamda 7-8gb tutar. Bu boyutları nasıl düşürebiliriz. Mesela yapan kişiler youtube falan videolarını atıyolar ama boyutları çok düşük ama kaliteli görüntüler. Nasıl yapılır kaliteyi de fazla bozmadan avi render alımı? Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
xdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xdesign

Bilg. Teknikeri / Isparta

Alt 17-01-2012 #4

yukardaki tutoriallerden öğrenebilirsiniz quik time video seçiniz seçimin yaptıgınız yerin yanında h.264 formatını seçiniz.dosya boyutu küçülecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
slow1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

slow1

Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2012 #5
evet animasyonu mov uzantılı olarak xdesign kardeşiminde belirttiği gibi h264 olarak alabilirsen çok az mb boyutlu olur ve çok kaliteli olur. bunu yapabilmen içinse bilgisayarında Quicktime yüklü olmalıdır ki cinema4d görebilsin ve mov uzantı format oluşturmana izin verebilsin.. ayrıca alfa kanallı png - h264- artı Photojpeg ( bu en kalite görüntü formatlarından biridir ) yani kullanacağın işe göre export yapabilirsin kardeşim..
Bu mesajdan alıntı yap

warwin

Alt 17-01-2012 #6
Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Gerçekten boyutta gözle görülür düşüş oldu. Peki resulation değerinin kaç olması gerekir. Yani full ekran izlenecek birşey için hangi değeri önerebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
xdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xdesign

Bilg. Teknikeri / Isparta

Alt 17-01-2012 #7
çözünürlük yüksek olursa kare başına render süresi artar. hd kalitesinde büyük çözünürlük 1280x720p yada daha büyük 1920x1080p alabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

warwin

Alt 18-01-2012 #8
Yani resulation değerini 72 mi bırakmalıyım yoksa görüntü bozulmadan onu destekleyici bir değer mi girmeliyim?
Bu mesajdan alıntı yap
slow1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

slow1

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2012 #9
Yani resulation değerini 72 mi bırakmalıyım yoksa görüntü bozulmadan onu destekleyici bir değer mi girmeliyim?
Resulation değeri 72 olarak kalsın kardeşim. sorun olmayacaktır. 300 dpi yaparsan bu fotograf mantığına girer megabayt olarak video çok yer kaplar..

antialiasing ayarlarından animation seçeneğinide aktif edersen animasyonda meydana gelen titremeleride engellemiş olursun. kısacası kardeşim bir video animasyon kaydı yaparken tüm render ayarlarını optimize ederek uygulamalısın. birini yapıp diğerini es geçersen sürekli hatalar olur. optimizasyon en önemli şey..

başarılar..
Bu mesajdan alıntı yap

warwin

Alt 18-01-2012 #10
antialiasing filter de cone olarak ayarladım sorun olurmu acama?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
cinema 4d, render, sorun, video, ışık