cisme bir den fazla transparan efekti verilebilir mi?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - cisme bir den fazla transparan efekti verilebilir mi? ...

selimbabat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 08-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

UkeLa_ChoCuK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UkeLa_ChoCuK(31)

Grafiker / Konya

Alt 08-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Transparan efekti verdikten sonra "Bitmaps" menüsü altında bulunan "Convert to Bitmap" seçeneğini uyguladıktan sonra verebilirsin.
Tekrar efekt verebilmen için Her transparan efektinden sonra bitmap işlemini tekrarlaman gerekiyor...

Benim bildiğim böyle, başka bir yolu var ise bilemiyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 08-12-2011 #3
O yolu kullanıyorum zaten başka yol arıyorum tşk.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 08-12-2011 #4
Birden fazla efektle ne yapmaya çalıştığını anlayamadım cismi kopyaladıktan sonra kopyasında yeni bir efekt kullanabilirsin ama alt tarafı da etkilerse hoş birşey çıkmıyor etkilemezse iki efektin bir anlamı kalmıyor. Ne yapmaya çalıştığını tam olarak yazarsan çözüme daha kolay ulaşacağımızı zannediyorum ...
Bu mesajdan alıntı yap

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 08-12-2011 #5
Birden fazla efektle ne yapmaya çalıştığını anlayamadım cismi kopyaladıktan sonra kopyasında yeni bir efekt kullanabilirsin ama alt tarafı da etkilerse hoş birşey çıkmıyor etkilemezse iki efektin bir anlamı kalmıyor. Ne yapmaya çalıştığını tam olarak yazarsan çözüme daha kolay ulaşacağımızı zannediyorum ...
Mesela bir dikdörtgen çiziyorum dikdörtgenin sağına ve soluna doğru olmak üzere transparanlık vereceğim zaman sağ tarafa doğru verip convert bitmap yapıyor, sol tarafa da veriyorum aksi halde convert bitmap yapmadan verirsem ilk verdiğim transparanlık yok oluyo. İnşaallah sorunumu anlatabilmişimdir :sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 08-12-2011 #6
Bir dikdörtgen yerine iki dikdörtgen çizersen sorunun çözülür o zaman ...

(Tabii eğer yanlış anlamadıysam)
Bu mesajdan alıntı yap

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 08-12-2011 #7
Bir dikdörtgen yerine iki dikdörtgen çizersen sorunun çözülür o zaman ...
(Tabii eğer yanlış anlamadıysam)
Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 08-12-2011 #8
Şimdi şöyle,
Her hangi bir zemine transparency uyguladıktan sonra üst menüde açılan transparancy menüsünden en solda olan ikonuna (edit transparency) tıklıyoruz, Fountain Transparency menüsü açılıyor. Orada altta Custom olan seçeneği işaretleyip degradeli alanın hemen üstüne ortaya çift tıklayıp bir sekme yaratıyoruz, o sekmeyi beyazla dolduruyoruz, soldaki beyazdı, onu siyah yapıyoruz en sağdakide siyahtı, siyah kalıyor, Uyguladığımızda çıkan sonuç sizin istediğiniz gibi olacaktır. Hatta oradaki sekmelere istediğimiz kadar beyaz ve siyah bölgeler ekleyerek çok geçişli transparency efektleri elde edebiliriz, hem linear, hem gradient hemde diğer şekillerde....

Bu mesajdan alıntı yap

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 09-12-2011 #9
Çok teşekkür ederim üstat....
Bu mesajdan alıntı yap