??Çizgi Üzerinde Giden Bir Araba Yapma??

Flash - ??Çizgi Üzerinde Giden Bir Araba Yapma?? ...

Vejita isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Vejita

Öğrenci (Diğer) / Balıkesir

Alt 18-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar benim sorum şu:
Çizgi üzerinde giden arabayı yapmama rağmen nedense tekerleklere dönme hareketi bir türlü veremiyorum bunu nasıl yapacağımı söyler misiniz?Şimdiden teşekekkürler.(Flash8 kullanıyorum)
Benim izlediğim yol ise
1.İlk olarak bir tane tekerlek çizip ona dönme hareketi verdikten sonra movie clip olarak kaydediyorum(F??Çizgi Üzerinde Giden Bir Araba Yapma??.
2.Yeni bir flash dökümanı açıp arabayı çizdikten sonra daha önce çizdiğim tekerleği buraya aktardıktan sonra tekerleği tekrardan kopyalayarak arabaya ikisini birden ekliyorum.
3.Daha sonra da istediğim kareye gelip Insertkeyframe(F6) yaptıktan sonra create motion ekledikten sonra son kareyede aynı işlemi uyguluyorum.
4.Daha sonra da add guide layer yapıp arabanın gideceği yolu belirleyip son karede nerede olmasını istediğimi belirtiyorum.
İşin kötü tarafı tekerleği yeni sayfaya aktardıktan sonra sabit bir şekilde olduğu yerde duruyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 19-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yaptığınız örneği buraya atabilir misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

Vejita

Alt 19-06-2009 #3
Fla uzantılı hali ile ekledim.
RapidShare: Easy Filehosting
Bu mesajdan alıntı yap
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 19-06-2009 #4
tekerleğe hareket vermemişsiniz;

buyrun: araba

tekerlek klibine girin. kafanıza göre istediğiniz bir frame'e (kare) gelin ve F6 komutu ile buraya bir frame ekleyin. bu frame ilk framedeki objeyi aynen kopyalar. bu frame'de oluşan objeyi (son olarak oluşturduğunuzu) seçin ve transform (dönüştür) seçeneklerinde rotation (döndür) açısını 360 verin. sonra frameler arasındaki bölgeyi seçin ve sağ tıklayın. buradan hareket arası oluşturun (create motion tween). daha sonra alta inerek frameler arası boşluk seçiliyken, alttaki properties (özellikler) seçeneklerinde rotation (döngü) seçeneğinde saat yönü -SY- (CW)'ı seçin. CTRL+ENTER ile animasyonunuzu kontrol edin.

ben türkçe versiyonunu kullandığımdan ingilizce yazdıklarımda hatalar olabilir. kusura bakmayın.

iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

Vejita

Alt 19-06-2009 #5
Verdiğin bilgiler için sağolasın.
Bu mesajdan alıntı yap