Çizim Boyutu Hakkında Yardım!

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Çizim Boyutu Hakkında Yardım! ...

deli_divane7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deli_divane7

Hiç Biri / Ankara

Alt 12-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, örneğin bir şirkete veya işletmeye tabela olacak şekilde bir tasarım hazırlıyoruz tabela binanın tepesine veya girişine asılacak. Bu durumda tasarımımızın ölçüleri ne kadar olmalı? yani tabela kadar veya ona yakın buyuklukte mi yoksa kucuk bir boyut olarak tasarlanıp sonradan buyutulmelimi? aynı şey logolar içinde geçerli, logo yapan arkadaşlar ölçüleri yaklaşık kaç cm tutuyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

EsPriTüeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EsPriTüeL

Grafiker / İstanbul

Alt 12-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu işler vektörel programlar ile çalışıldığı için boyutta problem çıkmaz arkadaşım.
Yani istersen 7 cm olarak başla bir işe pdf,eps export ettiğinde doğal olarak vektörel olduğu için isterse adam onu 70 m bile basar.
Hım eğer photoshop çalışacam diyorsan 300 dpi ve 70 cm aşağı çalışma ki iş bozulmasın dahada büyütünce. Sonradan dijitalde basılacaksa 72 dpi düşürünce bile bir problem olmaz. Ama tabi ki vektörel programlardan birini kullanman temennisiyle Çizim Boyutu Hakkında Yardım!
(İllustrator , freehand , corel , indesign ) gibi.
Bu mesajdan alıntı yap
deli_divane7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deli_divane7

Hiç Biri / Ankara

Alt 12-10-2012 #3
Teşekkürler yanıtın için arkadaşım. photoshop corel freehand kullanıyorum ancak bu tip ince bilgilerden fazla haberdar değilim.
Bu mesajdan alıntı yap