Çizim:Uçgen ve Açılarının Belitilmesi

Illustrator - Çizim:Uçgen ve Açılarının Belitilmesi ...

dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 03-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşların bazılarının geometri çalışmalarının hazırlanmasında freehand ın kullanılması daha iyi olur dediklerini hatırlar gibiyim.Malumunuz freehand in yerini ilisturator aldığını düşünüyorum.Ancak aşağıdaki geometrik çizimi ilisturatorde zahmetsiz nasıl çizerim? özellikle açıların ekteki gibi gösteriminde yayları köşey kusursuz nasıl yerleştiririm.Ve son oalrak dik üçgen çiziminde tepe açısı doksan derece olmasa daha ekteki gibi bşr çizimi nasıl bu programda kusursuzca yapabiliriz?

Not: çizimi flash cs4 de yaptım ve orada çizgiyi istediğiz gibi düzenliyebliyorsunuz yni en küçük parçasını bile seçebiliyorsunuz ama ilusturatörde break apart gibi birşey var mı nasıl yapılır hiç bilgi sahibi değilim.Belki ekteki çizim yapılır ama ben pratik arıyorum çizimde yardımcı olursanız memnun olacağım.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

oerkek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oerkek

Eğitimci / Ankara

Alt 13-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu konuya cevap gelir diye bir süredir bende bekliyorum ama bilen arkadaş yok galiba...
Bu mesajdan alıntı yap

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 23-10-2009 #3
Pekiyi ekranda 3 nokta işaretlersem bu noktalardan geçen çemberi nasıl çizebilirim.(sakın bana önce çemberi çiz sonra noktaları çember üzerinde işaretle demeyin)
Bu mesajdan alıntı yap

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 24-10-2009 #4
Çok zor mu sorular soruyorum acaba ?
Bu mesajdan alıntı yap
road_runner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

road_runner

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 31-10-2009 #5
profesör değilim ama bu anlattıklarınız ve şekilde görülen üçgen illustratorde rahatlıkla çizilebilir.
Bu mesajdan alıntı yap

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 31-10-2009 #6
Çizilemez demedim pratik istemiştim sadece artık çizebiliyorum bu arada herhalde kendimiz keşfetmeliyiz sır olarak kalmalı bunlar.

Bu mesajdan alıntı yap
ressam77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ressam77

Ressam / Yalova

Alt 31-10-2009 #7
Bunları corel de çalışanı öneririm daha iyi netice alısın ayrıca sana yardımcı olabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 31-10-2009 #8
Bunları corel de çalışanı öneririm daha iyi netice alısın ayrıca sana yardımcı olabilirim.
Şimdi Aİ de nasıl pratik çizldiğini az çok kendime göre pratikler buldum (sembol olarak bazı yapılar oluşturup kaydettim.Lazım olduğunda onları çağırıyorum kütüphaneden.Ve neden corelde bu çizimleri yapmalıyım Ai ye göre bu alanda neden daha iyi ? ve Ai nin mathtype desteği ne düzeydedir texler içinde word deki gibi kullanamıyoruz sanırım.Mathtype de yaptıklarımı ancak ayrıca CTRL+C ile alıp CTRL+V ile ayrı bir nesne oalrak kayıt edebiliyorum word deki gibi yapamıyoruz herhalde.Corel e soğuk bakıyorum nedense bunu öğrenince.
Bu mesajdan alıntı yap
road_runner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

road_runner

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 01-11-2009 #9
Word bile corel'den iyidir.Elin avrupasında corel kullanan bir kişi bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer
Bu mesajdan alıntı yap

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 01-11-2009 #10
Word bile corel'den iyidir.Elin avrupasında corel kullanan bir kişi bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer
Türkiyedeyiz neden Avrupaya gidelim ? Ve bu başlık altında yapıcı yorumlar bekliyorum yapıcı açıklamalar ve yol gösterici açıklamalar beklerim açıkcası
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
cizim, diklik, Üçgen