çizim yaparken bilgisayarmı sizi yönetiyor yoksa sizmi bilgisayarı

Temel Tasarım İlkeleri - çizim yaparken bilgisayarmı sizi yönetiyor yoksa sizmi bilgisayarı ...

superclarkie isimli Üye şimdilik offline konumundadır

superclarkie(36)

Ressam / İstanbul

Alt 03-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

evet tartışalım bunu kendi yeteneğinize mi güveniyorsunuz yoksa bilgisayar grafik programlarına mı .. sizi siz yapan grafik programlarımı yoksa yeteneğiniz mi..görüşlerinizi bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

erkay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erkay

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bir koşucu düşün, çok hızlı koşabiliyor. ama madalyayı almasında ayakkabılarının etkisi çok çizim yaparken bilgisayarmı sizi yönetiyor yoksa sizmi bilgisayarı
Bu mesajdan alıntı yap
seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 03-05-2009 #3
Yetenğinizi ölçmek mi istiyorsunuz? Kağıt üstünde kalamle çizim yaparsınız. Eğer bunu yapabiliyorsanız ve iyi sonuçlar alabiliyorsanız yeteneklisinizdir. Ondan sonrasında bilgisayar sizin için sadece bir kalemden ibarettir. Belki birazdaha profesyonel bir kalem.
Bu mesajdan alıntı yap
fairylike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fairylike(36)

Ressam / İstanbul

Alt 03-05-2009 #4
küçükken resmi,resim yapmayı o kadar çok severdim ki.annem ben daha 4 yaşındayken suluboya,pastel boya almıştı.hiç unutmam her gün çizerdik birlikte.sonra 5 yaşındayken Sana'nın yarışması vardı.pastel boya yarışması kendinizi anlatan.o kadar heyecanlandım ki kocaman bir kağıda çizdim herşeyiçizim yaparken bilgisayarmı sizi yönetiyor yoksa sizmi bilgisayarıresim bitti bir günde hiç başından kalkmamıştımçizim yaparken bilgisayarmı sizi yönetiyor yoksa sizmi bilgisayarısonra yollayacağız yarışmaya.yollanacak yer bize biraz uzaktı.bir işin olacak da öyle gidilecek bir yer.gitme işi ertelendiçizim yaparken bilgisayarmı sizi yönetiyor yoksa sizmi bilgisayarısonra bir baktım ki yarışmanın zamanı da geçti.o üzüntümü anlatamam.ne kadar ağlamıştım.sonra babam o resmi çerçevelettirdi duvara astık.bir hoşuma gitti yarışmayı unuttumçizim yaparken bilgisayarmı sizi yönetiyor yoksa sizmi bilgisayarıhala daha asılıdır.ama içten içe içimde kaldı.çizmek,paylaşmak,insanlara duyurmak.sonraki yıllarda hep çizdim.her anı,her sevincimi,her halimi,kocaman defterlerim var atamıyorumçizim yaparken bilgisayarmı sizi yönetiyor yoksa sizmi bilgisayarışimdi yeteneğe mi güveniyorum bilgisayara mı derseniz ben içimdeki o yarım kalan şeye güveniyorumçizim yaparken bilgisayarmı sizi yönetiyor yoksa sizmi bilgisayarıprogramlar ya da kalem .bir araç yeter bence
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-05-2009 #5
Benim çizime çok büyük bir kabiliyetim yok.. Bu yüzden ben bilgisayarsız bir hiç olurdum.. çizim yaparken bilgisayarmı sizi yönetiyor yoksa sizmi bilgisayarı Şu al eline çiz çizebiliyorsan yeteniklisin kısmınıda anlamadım.. çizimi iyi olmayan bir insan güzel tasarımlar çıkaramaz mı? .. Tasarımlar sadece çizimlemi olur.. Çekilen bir fotogrsfla tipografiyle olmaz mı diye sormak istedim..
Bu mesajdan alıntı yap
bilgilknur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgilknur(36)

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 03-05-2009 #6
Bence de öncelikle içinden gelmeli insanın,zaten içinde olan bir çok kişinin taa çocukluğundan anıları vardır.Çocukken akşamlar elektrikler kesildiğinde babamı çağırır mum ışığında yastığımın üzerinde ki köpek resimlerini çizdirirdim,yapabileceğim yerleride bana ayırmasını söylerdim.Kimi çocuklar masal dinleyerek uyurlar ya ben resim çizerek.Ama zamanla başka başka alanlara yönlenmek durumunda kalıyor insan tam geçti sanıyorsun ama geçmiyor o zamanda uğraştığın herşeyi bir kenara bırakıp hep yapmak istediğin şeyi yapmaya karar veriyorsun.Malesef eğitimini almadım keşke alan arkadaşlar kadar şanslı olsaydım ama tabii hiç birşey için geç değil.Önce yetenek ,istek ..Programlar yapabileceklerini hangi yolla yapmak istediğine karar verdiğin aşamada karşına çıkan seçeneklerdir.
Bu mesajdan alıntı yap
seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 03-05-2009 #7
Benim çizime çok büyük bir kabiliyetim yok.. Bu yüzden ben bilgisayarsız bir hiç olurdum.. çizim yaparken bilgisayarmı sizi yönetiyor yoksa sizmi bilgisayarı Şu al eline çiz çizebiliyorsan yeteniklisin kısmınıda anlamadım.. çizimi iyi olmayan bir insan güzel tasarımlar çıkaramaz mı? .. Tasarımlar sadece çizimlemi olur.. Çekilen bir fotogrsfla tipografiyle olmaz mı diye sormak istedim..

Ben bu konuyu sadece çizim üstüne düşündüğüm için onu dedim. Yoksa fotoğrafçılık ayrı bir yetenktir müzik ayrı bir yetenektir. Bunun gibi bir sürü farklı yetenek gerektiren dallar vardır. Mesela ben kendimi ele alacak olursam, İnanılmaz bir hayal gücüne sahibim lakin aklımda canlandırdıklarımı kağıda aktarma konusunda çok iyi değilim. Fairylike arkadaşım gibi bende çocukluğumdan beri resim yapmaya bayılırdım. Daha 12 yaşındayken bir dosya dolusu otomobil tasarımı oluşturmuştum. Hayali süper kahramanlar çizerdim. Aynı şekilde bir yarışma için sonbahar konulu bir karakalem çalışması istediler. Ben yarışmaları sevmezdim ama arkadaşıma yarışmaya katılması için bir çalışma yapmıştım. o çalışma 2. olmuştu. Sonra yağlı boyaya merak saldım ve bir çok manzara çalışmamı parayla sattım. Dahada ileriye giderek odundan santranç takımı yonttum oda yetmedi gemi yaptım ve o gemi hala durur. sonrasında 12 tane tarihi uçak yaptım. o uçaklarıda havacı olarak askerliğini yapmış bir abim hatıra olarak istedi. Bunlarun hepsi 17 yaşıma kadar sürdü.

Yetenek varmı bende bilmiyorum lakin şundan eminim eğer bir yeteneğiniz varsa ve bunu terbiye etmezseniz o yetenek sizden çekilir gider. Şuanda ben bunları eskisi gibi yapamıyorum. Dilara arkadaşımıza hak veriyorum bazen kağıtla kalemle yapılamayan bilgisayarda çok iyi yapılıyor. Şuan bende bu durumdayım. Ama ben buna destekli yetenek diyorum. Eski eserlerin pahabiçilemez olmasının sebebi eldeki imkanlarla kıyaslanmasıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 03-05-2009 #8
Bencede illustarasyon konusunda parogramlar sadece bir araç.Tamamen kullanan kişinin yeteneğine ve hayal gücüne kalmış bir şey.
Bu mesajdan alıntı yap
superclarkie isimli Üye şimdilik offline konumundadır

superclarkie(36)

Ressam / İstanbul

Alt 03-05-2009 #9
bir koşucu düşün, çok hızlı koşabiliyor. ama madalyayı almasında ayakkabılarının etkisi çok çizim yaparken bilgisayarmı sizi yönetiyor yoksa sizmi bilgisayarı
düzenli antrenmanın faydası daha fazladır burda
Bu mesajdan alıntı yap
erkay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erkay

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-05-2009 #10
düzenli antrenmanın faydası daha fazladır burda
kesinlikle
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları