Çizimde çalışırken meydana gelen bozulmalar...

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Çizimde çalışırken meydana gelen bozulmalar... ...

thesl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thesl

Öğrenci (Diğer) / Eskişehir

Alt 14-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm arkadaşlr.
ben 1şey sormak istyrm.
photoshop ta çalışırken 1şekil çizdğimzde (mesela pen tool ile) üzerinde oynama yaptıkça (büyüme, küçültme, şeklin bir kısmını düzeltme vs.) şeklin keskin hatları 1az bozuluyr. sanki photoshop değil de daha profesyonel olmayan bir programda çalışılmş gbi daha kötü bir görüntü ortaya çıkmaya başlyr. bunu nasıl engelleyeblrim (filtre olarak smart sharpen kullnmayı denedim ama tam olarak çözüm getirmyr bu.) ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
photoshop pixel tabanlı bir program bozulmalar doğal
ne yapacağınıza karar verip bozmadan yapmalısınız
Bu mesajdan alıntı yap

thesl

Alt 14-02-2009 #3
hımmm..
peki hangi programda bu bozulmalar olmadan çalışablrm? çünkü dedğm gbi her ne kadar yapacağım çizimi önceden hazrlamış olsam bile yine d değişklik yapmam gerekyr bir kaç yerde. ve ondan sonra ortaya çıkan görüntü d kötü oluyr...
(cevap için teşekkürle...)
Bu mesajdan alıntı yap
yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 14-02-2009 #4
hımmm..
peki hangi programda bu bozulmalar olmadan çalışablrm? çünkü dedğm gbi her ne kadar yapacağım çizimi önceden hazrlamış olsam bile yine d değişklik yapmam gerekyr bir kaç yerde. ve ondan sonra ortaya çıkan görüntü d kötü oluyr...
(cevap için teşekkürle...)
öncelikle sorunuzun cevabını vermeden önce bir uyarı yapmak isterim. "1az" diye bir kelime yoktur türkçede.. türkçeye önem veriyoruz. siz de bu konuda hassas olursanız daha iyi anlaşırız..
sorunuzun cevabına gelince..
bunun olmasının sebebi horusun da söylediği gibi photoshop pixel tabanlı bir programdır..
eğer istediğiniz şu tarz çizimler iste.. photoshop kullanmaya devam etmelisiniz.. illüstrasyon dijital resim gibi yani..

böyle değil ise istediğiniz vektörel tabanlı bir çizimdir.. yani kullanmanız gereken program illüstratör freehand veya coreldir. bunları photoshopta yapamazmısınız? tabiki yaparsınız. ama horusun söylediği gibi çok dikkatli olmanız gerekir.. çözünürlüğünü yüksek çalışmalısınız. ve croplama yapmamalısınız. crol yapmak resminizi bozabilir..
sizin yapmak istediğiniz çizimler sanırım bu şekilde..

dediğim programlarda kenarlarla blurlaşma olmayacaktır. ve istediğiniz vektörel çizimleri daha net bir şekilde yapabilirsiniz..
umarım faydalı olur..
Bu mesajdan alıntı yap

thesl

Alt 15-02-2009 #5
Yorgunella cvp için tşk ederim. aradığım cvbı buldum.
Türkçe konusuna gelince ben de en az senn kadar dikkat ederim dilimizi kullnırken. Ama teknolojiye de uyum sağlamak, değişime açık olmak da bence. burada söylemek istediğm kelimeleri değiştirmek, çarpıtmak değl fakat int. ortamında kısaltmlar vs. olabilir bence. bana sorasan bunn sakıncası yok. Ama dedğm gbi kelimeler çarpıtılyrsa ( geliyor yerine gelio gbi saçmalıklar) o zamn tehlikeli olur bu gidişat.
(Bu açıklmayı yapmak istedim sdce amacım tartışma çıkarmk değil.)
Tekrar teşekkrler...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bozulmalar, calisirken, cizimde, gelen, meydana