Çizimlerin gereksiz alanlarını seçip silmek

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Çizimlerin gereksiz alanlarını seçip silmek ...

emyoluyuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emyoluyuz

Hiç Biri / Ankara

ünlem

Alt 19-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshopu işimi görecek kadar eksiksiz öğrendim ama şimdide illustratorda çizim yapmayı öğrenmem gerekti, photoshop a benzerliğinden dolayı kolaylıkla bir logo yaptım fakat tek bir yerde takıldım. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Varsayalım ki kırmızı hilal yapacağım. alt layer e kırmızı daire üst layere biraz daha ufak beyaz daire atıyorum şimdi bunun kaydetmeden önce hilalin arkaplanı transparan olsun istiyorum. Photosopta üst beyaz dairenin layerini seçip sihirbaz çubuğuyla dairenin içerisine dokundurup seçimi yaptıktan sonra alt kırmızı daireyi seçip delete bastığımda kırmızı daire hilal gibi kesilmiş oluyordu sonrada beyaz layeri tamamen kaldırıyordum ama illustratorda bunu yapamadım

Bilmiyorum anlatabildi mmi biraz karışık anlattım sanırım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 19-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar

Beyaz daire üstte olmak şartıyla her iki şeklide seç.
Menüden Window>Patfinder'a gel.
Çıkan kutuda Minus Front isimli simgeye tıkla.
Bu mesajdan alıntı yap
emyoluyuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emyoluyuz

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-06-2012 #3
Hocam öncelikle çok güzel görsellikle anlatmışsınız. Sonsuz teşekkürler. Şuanda illustratorun kurulu olduğu bilgisayarda değilim akşam deneyeceğim . Umarım o menü cs 5 te de aynı yerdedir. Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap