çizimlerin rengini aynı anda değiştirme?

Corel Draw - çizimlerin rengini aynı anda değiştirme? ...

görkem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

görkem

Grafiker

Alt 16-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba..bir sorumun daha var corel 12 kullanıyorum örneğin bir çizim yaptım ve sayfamdaki kırmızı olan objeleri yada çizgi ve yazıları siyah renge dönüştüreceğim bunları tek tek seçmek yerine hepsine aynı anda komut verebileceğim bir yol var mı?şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 16-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
edit - find and replace - replace object - replace a color kombinasyonu ile find and replace ana menüsüne ulşabilirsin. Üste 2 renk bölümü bulunur, bunların üstteki bulunacak rengi alttaki de seçtiğin renk yerine geçecek rengi simgeler. (Fills : Dolgu, Outlines: Dış çerçeve rengi) Renkleri belirledikten sonra replace all tuşu ile değişikliği yapabilirsin. İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

görkem

Grafiker

Alt 16-10-2007 #3
çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun sağol çizimlerin rengini aynı anda değiştirme?
Bu mesajdan alıntı yap

görkem

Grafiker

Alt 16-10-2007 #4
412 o söylediğini yaptım çok sağol da bu sefer çizgiler ve yazılar için gerkti çizgilerin kalınlığını değiştirebildim sadece çizgi ve yazı renkleri için hangi yolu izleyebilirim?corel 12 kullanıyorum buarada
Bu mesajdan alıntı yap
N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 16-10-2007 #5
yazıların içi için fills çizgiler için outline seçeneğini işaretlemelisin...
Bu mesajdan alıntı yap
mavitayfa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavitayfa

Grafiker / Tekirdağ

Alt 16-10-2007 #6
find and replace kısmın da bu kez de outlines'i seç ve aynı işlemi uygula... yazılar için özel bişey yapmıyosun onu da fills den yapıyosun
412 benden önce davranmış tühçizimlerin rengini aynı anda değiştirme? görkem şunu da belirtmek isterim programları öğrenirken yönlendirmelere ek olarak kendi araştırman kendi buluşların da önemli ve artı zevkliçizimlerin rengini aynı anda değiştirme?) bunu da dikkate al benceçizimlerin rengini aynı anda değiştirme?
Bu mesajdan alıntı yap
IV.Murat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

IV.Murat

Grafiker / Antalya

Alt 16-10-2007 #7
renkleri değiştirmeyi başarmışsın bide az kurcalasan burada hangi özellikler var diye
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-04-2008 #8
bende hastane için tıbbi gaz sistemleriyle ilgili katalog tasarımı yapmaya çalışıyorum.Sizde nasıl bi tasarım yapabilirim?yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
N/A2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A2(43)

Alt 25-04-2008 #9
bende hastane için tıbbi gaz sistemleriyle ilgili katalog tasarımı yapmaya çalışıyorum.Sizde nasıl bi tasarım yapabilirim?yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler
hastane için tıbbi gaz sistemleriyle ilgili katalog tasarımı yapabilirsin...
kolay gelsin iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Cetin981 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cetin981(36)

Grafiker / İstanbul

ColorReplacer (VBA Macro)

Alt 26-04-2008 #10
Ayrıca www.oberonplace.com sitesinde corelDraw için verilen macrolar vardır, bunlardan bir taneside ColorReplacer bu eklentiyi indirip

C:\Program Files\Corel\CorelDRAW Graphics Suite 13\Draw\GMS

klasörüne çıkarttığımızda corelle combine hale getirmiş oluruz

Sonraki adım corelden üst menülerin boş kısmına sağ tıklayıp en alttaki seçenek olan Visual Basic For Application 'u aktf hale getirmek, sonra açılan küçük pencerenin en baştaki run ikonuna tıklayıp menüden colorreplacer ı seçiyoruz, önümüze find and replace benzeri bi eklenti açılıyor burdan yine üstten değişecek rengi alttanda yerine gelicek rengi seçebiliyoruz. bundaki en önemli avantaj fills (dolgu) ve Outlines (çizgi) ların aynı anda değiştirilebiliyor olması, ilk aşamaları biraz zahmetli ancak GMS klasörüne macroyu bir kereliğine yerleştiriyoruz sonra sürekli run tuşuyla çalıştırabiliyoruz.

Oberonplce sitesinde bunun gibi önemli başka eklentilerde mevcut arkadaşlar tavsiye olunur, saygılar

http://www.oberonplace.com/
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
izimlerin, rengini, ayn, anda, deitirme