clipping mask yardım lütfen

Illustrator - clipping mask yardım lütfen Sponsorlu Bağlantılar bir resmi öbjenin içine clipping mask ile gömdükten sonra orjinal resimin çerçevesi yüzünden hizalama yapamıyorum yani gömdüğüm objenin haricinde bir çerçeve daha oluşuyor acaba bu sorunu nasıl çözebilirim ...

nsm30 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nsm30

Grafiker / Ankara

Alt 13-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bir resmi öbjenin içine clipping mask ile gömdükten sonra orjinal resimin çerçevesi yüzünden hizalama yapamıyorum yani gömdüğüm objenin haricinde bir çerçeve daha oluşuyor acaba bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcıl olursanız çok sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 13-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sorununuzu anlayabilmek için uyguluyorum ancak benzer bir sorun oluşmuyor.
acaba hizalarken bir hata yapıyor olabilir misiniz? Hizalama ile ilgili şu linki inceleyebilirsiniz.
Yada illustrator alt sürümlerinden birini mi kullanıyorsunuz acaba?
clipping mask yaptıktan sonra gruplamış iseniz böyle bir sorun oluşabilir. gruplamayın.
Bu mesajdan alıntı yap
nsm30 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nsm30

Grafiker / Ankara

teşekkür ederim

Alt 14-04-2008 #3
söylediğiniz gibi gruplamadan kaynaklanıyormuş herhangi bir objeyi gömmüş olduğum resimle hizalamaya kalkınca sorun yok ama ikisini hizalayıp grupladığım zaman bu sefer gömülü resmin orjinal çerçevesini baz alıyor kendine. peki bu durumun bir püf noktası varmı?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
clipping, lütfen, mask, yardım