Clipping Mask Yardım

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Clipping Mask Yardım Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar kare içerisine clipping yöntemi ile tiff resmi gömdüm. Şimdi gömdüğüm karenin dışını seçince tiff resmini kare dışında kalan kısmı seçmesini istemiyorum nasıl yapa bilirim....

Clipping Mask Yardım
oblaxuis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oblaxuis

Grafiker / İstanbul

Clipping Mask Yardım

Alt 04-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar kare içerisine clipping yöntemi ile tiff resmi gömdüm. Şimdi gömdüğüm karenin dışını seçince tiff resmini kare dışında kalan kısmı seçmesini istemiyorum nasıl yapa bilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
direct selection tool ile ayrı ayrı seçim yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
oblaxuis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oblaxuis

Grafiker / İstanbul

Alt 04-05-2010 #3
benim sorunun selection tool seçmeyle alakalı sanırım billboard görselini 4 parça ya ayırıyorum tek tek kareleri seçmeye kalkınca sıkıntı oluyor. yani masklanmış 4 kareyi yan yana koyunca içindeki resmi seçmesni istemiyorum. anlatmam zor oldu sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-05-2010 #4
hepsini selection tool ile seçili hale getirdikten sonra direct selection tool ile shift tuşuna basarak seçilmesini istemediğiniz görsellerinize tıklayın...tabii doğru anladıysamClipping Mask Yardım

Flood yapıyorum ama, affola Clipping Mask Yardım Photoshop'ta istemediğiniz yerleri dekupe edebilir psd olarak layerlı ya da tek layer halinde çalışabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap