Clone Stamp Tool kullanımı için yardım lütfen

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Clone Stamp Tool kullanımı için yardım lütfen ...

Srcnsms isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Srcnsms

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 17-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ''clone stamp tool'' ile çalışmaya çalıştığımda ilkten alt + click yapıp resimden renk alanını seçiyorum ve sonra sol clickle boyamak istediğim alanı seçtiğim boyayla boyamaya calışıyorum Fakat alttan tekrar aynı resim çıkıyo boyadıkça. Nerde yanlış yapıyorum sizce?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 17-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle sorunu tam olarak anlayamadım, ama umarım yardımcı olmuşumdur.

Burada klonlamak istediğin alanı seçiyorsun (alt+sol tık).

Burada ise seçtiğin yeri nasıl klonlayacağını gösterdim. Eğer senin sorunun; klonlarken klonlamak istediğin bölüm etrafındaki görüntülerin de çıkmamasını istemekle alakalı ise, klonlayacağın yeri "tekrar alt+sağ tık" ile seçmen gerekir. Mesela göz ile ağız arasındaki "burun" bölümünün çıkmasını istemiyor isen "göz"ü ayrı "ağız"ı ayrı seçerek klonlamalısın. (şekildeki gibi)

Umarım sormak istediğini doğru anlamışımdır ve doğru anlatmışımdır. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
yenerberktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 17-02-2010 #3
arkadaş gayet iyi anlatmış sen alt+clickten sonra başka bir alana clicklemen lazım yoksa aynı yeri boyayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Srcnsms isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Srcnsms

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 17-02-2010 #4
Sanırım o baktığım dersteki arkadaş yanlış aracı göstermiş. Çünki bi arabanın tamponundaki ızgaraları silip normal düz bi tampon yapıyo. ama klonlama falan yapmıyodu. Herneyse onu ben araştırıyım bidaha. ama bunu da öğrendiğim iyi oldu sağol (:
Bu mesajdan alıntı yap
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 18-02-2010 #5
Sanırım o baktığım dersteki arkadaş yanlış aracı göstermiş. Çünki bi arabanın tamponundaki ızgaraları silip normal düz bi tampon yapıyo. ama klonlama falan yapmıyodu. Herneyse onu ben araştırıyım bidaha. ama bunu da öğrendiğim iyi oldu sağol (:
:smile: Senin bahsettiğin araç "magic tool" olmasın? :wink:
Bu mesajdan alıntı yap