cm yi bulamıyorum:(kayıp oldu..

Illustrator - cm yi bulamıyorum:(kayıp oldu.. ...

grafikçe_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Alt 06-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

illüstratörde yaptıım çalışmada ölçü olarak cm kullanmam gerekio ama bulamıorm ve hepsine tek tek baktım cm yi bulamıyorum:(kayıp oldu..yardım ederseniz çok sevinirm arkadaşlar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

mouse sağ tıkla

Alt 06-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
illüstratörde yaptıım çalışmada ölçü olarak cm kullanmam gerekio ama bulamıorm ve hepsine tek tek baktım cm yi bulamıyorum:(kayıp oldu..yardım ederseniz çok sevinirm arkadaşlar...
fareyi sağ tıkla dosyanın üstünde show rulers yap sonra cetvelin üstüne gel sağ tıkla orda cm yi görmen lazım
Bu mesajdan alıntı yap

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Alt 06-03-2009 #3
tşk edrm arkadaşm deniyorum..
Bu mesajdan alıntı yap

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Alt 06-03-2009 #4
fareyi sağ tıkla dosyanın üstünde show rulers yap sonra cetvelin üstüne gel sağ tıkla orda cm yi görmen lazım

nihayet yapabildim gerçekten çok tşk edrm sinir olmuştum çok uğraştım bulamayıncacm yi bulamıyorum:(kayıp oldu..
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

rica ederim

Alt 06-03-2009 #5
nihayet yapabildim gerçekten çok tşk edrm sinir olmuştum çok uğraştım bulamayıncacm yi bulamıyorum:(kayıp oldu..
illusratör benim dalım değil ama corelle çalışınca az buçuk anlaşılıyor genelde araçlar aynı illustratörü açtım hemen aynı yöntemleri uyguladım ve sana bilgi verdim
Bu mesajdan alıntı yap
psyteamtr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

psyteamtr

Grafiker / Antalya

Alt 07-03-2009 #6
en güzel yol "file" menüde "document setup" ve "units" seçeneğinde "centimeters" vermek.. Böylece transform panelde yazdığın değer direk cm olarak gelir...

yada tüm bunları yapmadan "control panel" yada "transform" panelinde weight, height değerlerine ölçü vermek istediğin nesneyi seçip örnek bir değer olarak 4 cm yapmak istiorsan (4 cm) PARANTEZ kullanmadan yazmak

Aynı şekilde çalışma dosyan inch olarak ayarlı sadece sadece bir nesneyi cm olarak ölçülendirmek istiyorsun yine control panel yada transform da rakam değeri ve cm yazman yeterli..

Hesaplama yapmana gerek yok rakam ve ölçü (adobe çözümü)
Bu mesajdan alıntı yap

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Alt 07-03-2009 #7
çok tşk edrm hiç böle düşünmemiştm not alıcam bunları...
Bu mesajdan alıntı yap
psyteamtr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

psyteamtr

Grafiker / Antalya

Alt 07-03-2009 #8
Eğer en az CS3 kullanıyorsan control panelde gizli kısayollar da.. mesela şöyle 15 derece açı verip bulunduğu noktadan aynı nesneden bir tane daha çoaltma.. yada yanında üstünde altında bulunduğu nesneye 2 mm yada ne kadar değer girmek istiordan o değerde mesafe ayırma gibi..
Bu mesajdan alıntı yap