Cms(içerik yönetim sistemi)

Php, Asp, Perl, Html - Cms(içerik yönetim sistemi) Sponsorlu Bağlantılar php ile içerik yönetim sistemi hazırlamak istiyorum nerden,nasıl başlamalıyım arkadaşlar bana yol gösterebilecek birisi varmı acaba...

sarac58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sarac58

Öğrenci (Grafik) / Kayseri

Alt 22-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

php ile içerik yönetim sistemi hazırlamak istiyorum nerden,nasıl başlamalıyım arkadaşlar bana yol gösterebilecek birisi varmı acaba
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aresrisus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aresrisus

Webmaster / İstanbul

Alt 23-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu işte yenisin ve içerik yönetim sistemi hazırlamayı düşünüyorsun yanlış mı anladım?

Eğer böyle bir düşüncen varsa kafanda içerik yönetim sistemi diye sınırlama ve düşünmede önce temelden başla. Arabayı sürmeden ralli yapmak tehlikeli olur sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap
sarac58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sarac58

Öğrenci (Grafik) / Kayseri

Alt 23-01-2013 #3
php ve asp olarak bilgim var biraz fakat ileri düzeyde değil. nasıl adımlar atarak devam etmem konusunda yardımcı olmanızı ve o sıraya göre adımlar atmak istiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
CryForLive isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CryForLive

Webmaster / İstanbul

Alt 29-01-2013 #4
İlk önce basit kayıtlar almayı dene sonra o kayıtları kullanıcılara sunmayı dene sonra gelen veri kontrollerini yapmayı dene ben php biliyorum mesela session konusuna gir session güvenliklerine bakın kullanıcı isteğine göre bilgi sunmayı update,create,select,delete,insert işlemlerine bakın kullanıcı girişleri yap bunlar kafana yattıktan sonrada nasıl kalitelisini yaparım diye düşün.

Mesela neler vardır sql injection, yada makale ekleme kısmı yapmak istersin oralarda birileri javascript kodları girerek sisteme hata verir strip_tags, trim,md5,mysql_real_escape_string... gibi fonksiyonları araştır güvenlik önlemlerinide kavradıktan sonra cms sistemi kaliteli olarak yazıyorsun demektir.
Bu mesajdan alıntı yap
yasinkarakus34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasinkarakus34

Grafiker / Kocaeli

Alt 13-02-2013 #5
php ile içerik yönetim sistemi hazırlamak istiyorum nerden,nasıl başlamalıyım arkadaşlar bana yol gösterebilecek birisi varmı acaba
bence php veya asp ye tam olarak hakim değilsen hiç girme bu işe
Bu mesajdan alıntı yap
track3r isimli Üye şimdilik offline konumundadır

track3r

Öğrenci (Grafik) / Ordu

Alt 04-06-2013 #6
CMS sisteminin amacı ve kitlesi ne olacak ?

Eğer Drupal, joomla tarzında bir cms den bahsediyorsanız bu tek başınıza 1-2 arası sürebilir.

Başlamanız gereken yer:

1- İyi derece UML öğrenin
2- Amacınızı belirleyerek veritabanınızı oluşturun ve veritabanını modelleyin

eğer bu 2sini yapmazsanız sıkılıp yarıda bırakabilirsiniz çünkü ilerledikçe yığın kod ve fonksiyon olacak içinden cıkılmaz bir hale gelecek herşey.

3- modüler yapı ve tema yapısını öğrenin

bunlardan önce programlama yapacağınız dili tc kimlik numaranız gibi öğrenin.
Bu mesajdan alıntı yap