CMYK Ara Renk Kodu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - CMYK Ara Renk Kodu ...

CMYK Ara Renk Kodu
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

CMYK Ara Renk Kodu

Alt 29-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamün Aleyküm,
Arkadaşlar yaptığım tasarımları MSN üzerinden dijital baskıya gönderiyorum, bazı çalışmalarımda ara renk tonları kullanıyorum, karşıdaki bilgisayarda renkler bozuk olarak görünüyor(bana açılan telefonda bunu öğreniyorum), renk kaymasının önüne geçmek için yani tasarımda kullandığım renklerin aynısı karşı bilgisayarda çıkması için ne tür bir yöntem uygulamam gerek?, ilk aklıma gelen, ilgili rengin kodunu(sayısal değerini) yazıp göndermek. Demek istediğim, bir ara renk tonu kullandım, bunun sayısal değerlerini nerde buluyoruz? Kullandığım CorelDRAW versiyonu X5'tir.
Bilgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 29-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Eğer renk tonunu yazmak istiyorsan sağ alt tarafta yazar oradan bakabilirsin veya fill tool/uniform fill (kısaca shift+F11) seçeneğine geldiğin zaman görünen değerler o anda kullanılan rengin kodlarıdır ...
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 29-11-2011 #3
Çook teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
agit77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-11-2011 #4
çalıştığın renk değerleri ne ise karşı bilgisayarda açılan değerler aynıdır. sen bi değer ver orda farklı gözüksün çok mantıksız bir şey.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 29-11-2011 #5
Agit bey çook teşekkürler, mantıksal olarak böyle olması gerek, şu an bu bilgisayarda CorelDRAW yüklü olmadığı için uygulamasını yapamıyorum, akşam evde renk değerlerini öğrenip karşı tarafa bildirip sonucunu öğrenecem.
Bu mesajdan alıntı yap