CMYK Dış Mekan Baskı

Corel Draw - CMYK Dış Mekan Baskı Sponsorlu Bağlantılar Kolay gelsin iyi çalışmalar arkadaşlar. Şuan Çalıştığım iş yerinde cmyk konica baskı makinası var baskıları çok güzl ama küçük bi kaç ayar var yardımcı olursanız sevinirm 1-Corelden export ...

CMYK Dış Mekan Baskı
webemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

webemin

Grafiker / Denizli

Dosya23

CMYK Dış Mekan Baskı

Alt 08-11-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kolay gelsin iyi çalışmalar arkadaşlar.
Şuan Çalıştığım iş yerinde cmyk konica baskı makinası var baskıları çok güzl ama küçük bi kaç ayar var yardımcı olursanız sevinirm

1-Corelden export yapıp gönderdigimde mesela kırmızı üzerine beyaz yazıda beyaz alanları hafif kirli gibi çıkartıyor yani boş geçmiyor beyaz değerleri 0.

2-export yaparken 250cm den uzun olan işi 300 dpide exportlamıyor bunun nedeni nedir eğer 300 dpi 150 dpi yada 72 dpi olarak exportlasam sıkıntı olurmu

3-en çalışmalarımı corelde yapıp psd ceviriyorum daha sonra photoshopta tiff olarak ceviriyorum daha sonra ripliyorum bunun daha sağlıklı ve kısa yolu yokmudur.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kaptikacti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kaptikacti

Grafiker / Tekirdağ

Alt 08-12-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
-corelde direk tiff yapabilirsin sorunda olmaz hep bu şekilde yapardım ben.
-büyüklüğüne göre 72-150 dpi arası kullanabilirsin (daha yüksekde olur tabi pc kasma yapmaz ise )digital baskı için yeterli olur daha büyükse zaten dosya boyutunu küçülterek yani 250cmx250 cm olan işi 150x150 cm gibi yapabilirsin bunu da baskı makinasının rip programında büyütebilirsin sorun olmaz
-beyaz alanlar ise corelde psd yapıp sonra tekrar tiff yaptığın zaman olabilir. makinadan kaynaklanıyor olabilir kafa ayarı yüksekte olabilir yada kapı pencere açık olursa rüzgarından yapar vs.
Bu mesajdan alıntı yap