CMYK kontrol varmı?...

Freehand - CMYK kontrol varmı?... ...

CMYK kontrol varmı?...
sportman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sportman

Grafiker

CMYK kontrol varmı?...

Alt 06-09-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ARKADAŞLAR benim size bir sorum olacak!... FREEHAND 'de yapılan herhangi bir işin CORELDRAW 'deki gibi CMYK kontrolü varmıı ?? yani her hangi bir şeyi import ettiğimizde veya biz çizdiğimizde freehand otomatik olarak RBG olarak açıyor vede işlemi ona göre yapıyor... COREL'de ise her ne olursa olsun yukarda araç çubuğundaki bitmaps sekmesini tıkladığımızda "convet to bitmap"
bu yaptığımız vede import ettiğimiz
tüm nesneleri CMYK 'ya cevirme gibi biR olanak sağlıyor .. FREEHAND'te ise böyle bir özellik göremedim veya benim bilmediğim bir özelli vardır mutlaka
bilen varsa bir zahmet yardım ederse sevinirim.. teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 10-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sportman. yazdıgın sey resımler ıcın sanırım. ewet corel dedıgını yapıyor. aslında frehandde yapıyor bunu ama gereksı bır yonetem. corelın bunu yapabılmesının nedenı resımlerı calıstıgın beldenın ıcerısıne gömuyor. yanı import ettigin resim belgenin icine yerlesiyor dolayısı ıle corel yapısı geregı kendını photoshop sanarak resımler uzerınde ıslemler yapabılır (ne kadar stabıl se) freehand resımlerı dısardan okudugu ıcın boyle bı rıske zaten gırmez. yapmak ıstedıgını orjınalde yap kardesım bende basayım der freehand. ama resmı veya herhangı baska bı ogeyı conver to bitmap komutu ıle freehand ıcerısınde resme cevırebılırsın. bunun sana kocaman boyutlu ve bozulma rıskı yuksek bır belgeden baska bırsey saglayacagını sanmıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
ysm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ysm

Grafiker / Bursa

Alt 29-10-2007 #3
fotoğrafın üstüne tıkla yani seçili olsun object panelinin en alt sol kısmında links yazan butona tıkla açılan pencerede fotoğrafın veya fotoğrafların cmyk yada rgb olup olmadığını görürsün...
Bu mesajdan alıntı yap
frp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frp(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-11-2007 #4
"ysm; fotoğrafın üstüne tıkla"
daha dogrusu alt tusuna basılıyken fotoya tıklayıp properties de cıkan links e girersen orada rgb yada jpg olan dosyayı secip degistir diyerek tiff i cagırabilirsin..ama yine de ayrı bi yerde aynı resmin cmyk tiff hali olması gerekiyor..ki yerine onu koyabilesin..yoksa freehanddeki dosyayı direkt cmyk ya cevırme sansın yok..
Bu mesajdan alıntı yap

sportman

Grafiker

Alt 13-11-2007 #5
yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar !..
Bu mesajdan alıntı yap
karmaskesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karmaskesi

Matbaacı / Bitlis

Alt 13-11-2007 #6
arkadaşım daha kısa anlatımla "Edit" menüsünden links tıkladdığında bütün resimlerin modlarını görebilirsin. ayrıca rgb olan resimleride direkt olarak cmyk yapmak istersen yapman gereken rgb resmin üzerine alt tuşu basılı iken(Pc'de) çift tıkla ve chosse external editor panelinden( ilk defa uyguladıysan bu panel çıkacaktır ) panelden photoshop'u seçerek photoshopla resmin açılmasını sağla ve modu degiştir kaydet freehand'de dön done seçenegini tıla işlem tamamdır. resim artık cmyk moduna geçer saygılarımla..
Bu mesajdan alıntı yap
frp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frp(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-11-2007 #7
höytt bayagı kısa olmuş breh CMYK kontrol varmı?...CMYK kontrol varmı?...CMYK kontrol varmı?...
bana göre;
freehand derki, 'ustam ben hazırcıyım,sen herseyi hazırla burda gel duzenle bende yollıyım filme..oyle benim ustumden iş cevirme yanarsın'..bu yuzden freehand e herseyi dısardan cagırıb da orda kasmayın derim..hazırla fotolarını photoshop ta calıştıgın iş için actıgın dosyaya at butun cmyk tiff lerini sonrada işine bak..kasmadan..yormadan..
Bu mesajdan alıntı yap

sportman

Grafiker

Alt 19-11-2007 #8
tekrar teşekkürler uygulayım bakim söylenenleri
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
cmyk kontrol varmi