cmyk olarak çok renkli t shirt basımı

Baskı Öncesi - cmyk olarak çok renkli t shirt basımı ...

guilty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

guilty

Desinatör / Bursa

Alt 09-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

çok renkli insan resimlerini t shirtlere ahtapot makinada cmyk olarak basmak istiyoruz.bunun için c-m--y-k renklerini kopyalayıp filme göndermek yeterli olurmu yoksa üzerinde oynama yapmak gerekirmi??
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

uvetta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uvetta

Grafiker / İstanbul

Alt 15-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba cmyk mantıgı ile çalışabilmen için bu renkleri channellara atıp onlara bu renkleri vererek bakmam lazım eger üst üste koydugunda fotraf gibi oluyorsa o zaman yapabilirsin demektir
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 15-09-2009 #3
Ahtapotta basılacakmış... Ahtapot makinaların baskı sistemini bilmek gerek.. yani tramlı baskı yapılabiliyormu? yapılıyorsa % kaç? tram kullanılır..

Bildiğim kadarıyla tram basılamaz basılsa bile resim kalitesi yakalanamaz. Çünkü CMYK renklerin üst üste gelmesiyle oluşur.
Bu mesajdan alıntı yap
guilty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

guilty

Desinatör / Bursa

Alt 19-09-2009 #4
Ahtapotta basılacakmış... Ahtapot makinaların baskı sistemini bilmek gerek.. yani tramlı baskı yapılabiliyormu? yapılıyorsa % kaç? tram kullanılır..

Bildiğim kadarıyla tram basılamaz basılsa bile resim kalitesi yakalanamaz. Çünkü CMYK renklerin üst üste gelmesiyle oluşur.
__________________QUOTE=Onur KARADAĞLI;594597]Ahtapotta basılacakmış... Ahtapot makinaların baskı sistemini bilmek gerek.. yani tramlı baskı yapılabiliyormu? yapılıyorsa % kaç? tram kullanılır..

cmyk basılmış numuneleri gördüm.çok ii sonuç almışlar elde basıp.tram açılarını falan vermeyi bilmiyorum.el kalıplarında da basma imkanları var.
Bu mesajdan alıntı yap
alicandemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicandemir

Grafiker / Tekirdağ

Alt 22-02-2010 #5
cmyk basmışlarsa direk film al götür bence
Bu mesajdan alıntı yap
agirbasali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agirbasali

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 25-02-2010 #6
Ahtapot Makinanın baskı sistemini bilmiyorum ama bildiğim Heat Transfer Baskı sistemi bu tür işlerde en uygunudur.
Bu mesajdan alıntı yap
saymaz35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

saymaz35

Desinatör / İzmir

Alt 21-05-2010 #7
ahtapot baskı makinasında bildiğimiz serigrafi mantığıyla baskı yapılıyor (ipek+emsiyon+ragle)
burada önemli olan
1-kullandığımız ipeğin sıklığı
2-kalıbın gerginliği (bazı baskıcı arkdaşlar çapraz gerim yapıyor)
3-kullandığımız boya (su bazlı veya plastik)
4-tram (22 lik - 24 lük + 26 lık olabilir)
5-tram açıları
6-makinanın kalitesi
7-makinayı kullanıcı operatör
Bu mesajdan alıntı yap
ShotOne isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ShotOne

Grafiker / Denizli

Alt 24-05-2010 #8
Saymaz35 isimli arkadaşımızın yazdıklarına ek olarak , kullanılan film in özelliğine göre tram değeri iyi ayarlanmalı. Aksi takdirde baskıda çok mat bir görüntü elde edersiniz.
Bu mesajdan alıntı yap