cmyk pantone

Baskı Öncesi - cmyk pantone Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar matbaa bilgim olmadığından sizlere şöle bi sorum olacak kutu çalışması yapyrum kutuda hem cmyk renkler mevcut birde pantone renk var.bu şekılde gönderdğiğmde baskı oluyor mu yani ...

cmyk pantone
ademsrc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ademsrc

Grafiker / İstanbul

cmyk pantone

Alt 25-03-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar
matbaa bilgim olmadığından sizlere şöle bi sorum olacak kutu çalışması yapyrum kutuda hem cmyk renkler mevcut birde pantone renk var.bu şekılde gönderdğiğmde baskı oluyor mu yani hem cmyk renk var işte hemde pantone umarım anlatabıldım şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ultio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 25-03-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba arkadaşlar
matbaa bilgim olmadığından sizlere şöle bi sorum olacak kutu çalışması yapyrum kutuda hem cmyk renkler mevcut birde pantone renk var.bu şekılde gönderdğiğmde baskı oluyor mu yani hem cmyk renk var işte hemde pantone umarım anlatabıldım şimdiden teşekkürler.
Cmyk Rengin Spot'a Çevrilmesi
Bu mesajdan alıntı yap
korhanyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korhanyilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2014 #3
istersen pantone renkleri cmyk formatına çevirebilirsin lakin, aynı canlılığı ve görselliği vermeyecektir. ama ikisinide kullanmak istiyorum dersen, pantone spot renk olarak basılacaktır. bu da sana 1 kalıp maliyeti daha doğurur.
Bu mesajdan alıntı yap
agit77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-04-2014 #4
merhaba arkadaşlar
cmyk 4 kalıp + pantone yaparsanız ekstra kalıp demek istediğiniz kadar bu şekilde pantone kullanabilirsiniz. tabi ki kalıp sayısı da ona göre artar.
Bu mesajdan alıntı yap
ademsrc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ademsrc

Grafiker / İstanbul

Alt 01-05-2014 #5
teşşekkürler arkdslar
Bu mesajdan alıntı yap
eytisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eytisim

Grafiker / Mersin

Baskı

Alt 09-05-2014 #6
tabiki yapılır ama makinenin kaç renk olduğu önemlidir. genelde 4 renktirler. fazlası için ikinci geçiş yapılır. ama ofset baskılar pantoneyi programında renk açılımını trigromiden versen bile güzel çıkaracaktır.
Bu mesajdan alıntı yap