CMYK renk panelleri

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - CMYK renk panelleri ...

CMYK renk panelleri
ksmskt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ksmskt

Grafiker / Bursa

CMYK renk panelleri

Alt 27-03-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kolay gelsin arkadaşlar.
Matbaa işine adım attım bir firmada,ilk defa.Photoshop'ta CMYK renklerini kullanıyoruz bunu biliyorum fakat CMYK renklerinin bir adı ya da bunları bulacağım bir site var mı? Atıyorum bir müşterimiz altın yıldız rengi dedi,bunu nasıl bulabilirim ?
CMYK ile uyumlu kullanacağım Swatches panleeri hangisidir ? Pantoneler gibi mesela ?

Diğer bir sorum da ben Illustrator ve PS kullanıyorum,matba firmamız corel kullanıyor.AI ve PS de hangi uzantıyla atsam corelde açıldıgında renk kaybı olmaz ?
Teşekkür ederim,kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mecityilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mecityilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 27-03-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kolay gelsin arkadaşlar.
Matbaa işine adım attım bir firmada,ilk defa.Photoshop'ta CMYK renklerini kullanıyoruz bunu biliyorum fakat CMYK renklerinin bir adı ya da bunları bulacağım bir site var mı? Atıyorum bir müşterimiz altın yıldız rengi dedi,bunu nasıl bulabilirim ?
CMYK ile uyumlu kullanacağım Swatches panleeri hangisidir ? Pantoneler gibi mesela ?

Diğer bir sorum da ben Illustrator ve PS kullanıyorum,matba firmamız corel kullanıyor.AI ve PS de hangi uzantıyla atsam corelde açıldıgında renk kaybı olmaz ?
Teşekkür ederim,kolay gelsin
Merhaba kardeşim. benimde matbaacım corel kullanıyor ama. Yaptığın tasarım 300 dpi ve cmyk renklerindeyse pdf kaydederken yüksek çözünürlüklü baskıya vereceğin şekilde pdf kaydedip atsanda olur onu açar o . Ama illustrator cs6 da zaten coreldraw formatındada kaydedebiliyorsun. Ayrıca cmyk renklerinide kendin oluşturabilirsin yada internete cmyk şu renk falan yazıncada çıkar zaten bilgiler ama pantone renkleri vardır onları import edebilirsin internetten araştırmasını yap. kendinde renk oluşturabilirsin. rahat ol yani onlar basit şeyler CMYK renk panelleri
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
cmyk