cmyk-rgb ve export sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - cmyk-rgb ve export sorunu Sponsorlu Bağlantılar slm arkadaşlar; yaptığım çalışma cmyk olarak görünüyor ancak jpeg exportu yaparken CMYK üzerinden jpeg exportu alamıyorum ayrıntılar çok silik yer yer de hiç bir şey görünmüyor.; ancak RGB ...

giatruss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

giatruss

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 20-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm arkadaşlar;
yaptığım çalışma cmyk olarak görünüyor ancak jpeg exportu yaparken CMYK üzerinden jpeg exportu alamıyorum ayrıntılar çok silik yer yer de hiç bir şey görünmüyor.; ancak RGB jpeg Exportu alırken hatlar daha belirgin olsada tam olarak istediğim netlik de değil sizce sorun ne ile alakalı olabilir arkadaşlar... kolay gele cmyk-rgb ve export sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 20-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
slm arkadaşlar;
yaptığım çalışma cmyk olarak görünüyor ancak jpeg exportu yaparken CMYK üzerinden jpeg exportu alamıyorum ayrıntılar çok silik yer yer de hiç bir şey görünmüyor.; ancak RGB jpeg Exportu alırken hatlar daha belirgin olsada tam olarak istediğim netlik de değil sizce sorun ne ile alakalı olabilir arkadaşlar... kolay gele cmyk-rgb ve export sorunu

corel draw dan jpeg alamıyorum

corel draw kaliteli jpeg yaratma sorunu

3 gün arayla tam 3 tane farklı konu başlığında aynı sorunu dile getirmişssiniz.....

oysaki ben size en son mesajımda sorunun nedeni vede çözümünü dile getirdim hatırlarsanız ;

" sizden gelen cdr. dosyasının içinde sayfa üzerindeki layer haricinde 4 tane daha jpeg layeri vardı vede bunlar kilitli obje olarak tanımlanmış...

ben bunları kilitten çıkararak sildim vede A0 sayfa üzerinde çizimini yaptığınız çalışmayı jpeg olarak dışarı aktardım bir sorun yok " unutmayalım corel draw 'ında bir sınırı var sayfanız A0 boyutunda vede zoom out konumunda zorla yeri tespit edilen 4 tane sağda solda sınırda kalmış kilitli jpg layer ;

çözümü buraya bir daha yazıyorum ;

yeni bir sayfa açın sayfa ebatı A0 olsun (bu sayfa ölçüsünü siz belirlemişsiniz) jpeg alamadığınız sayfanızdaki sizin oluşturduğunuz çizimi sadece kopyalayın yeni sayfanıza yapıştırın,
export / jpeg bitmaps

çıkan yeni pencerede ki ayarları da

şeklinde yaparak jpeg export olayını gerçekleştirebilirsiniz...

Export jpeg CMYK modu postscript baskılar için kullandığımız bir dosya renk biçimidir. (sonuçları % 100 baskıda belli olur)
Export jpeg RGB modu ise görsel anlamda ekran resminin monitörde ve buna bağlı görüntü sağlayıcı dosya renk biçimidir. (ekranda gördüğünüz kaliteyi baskıda % 100 alamazsınız)

siz bu jpeg leri nerde vede hangi amaçla kullanıyorsunuz yada kullanacaksınız bunu da bize bildirin ki 3 gündür sorun olan olayı artık çözüme kavuşturalım cmyk-rgb ve export sorunu
Bu mesajdan alıntı yap

giatruss

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 20-05-2011 #3
slm dosyayı sempozyumda kullanacağım slayt şeklinde görsel olarak anlatacağım yani, sizin söylediğinizi yapmıştım en üst sınıra kadar zoom yaptım çalışmam dışında başka bir layer yoktu
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 20-05-2011 #4
görsel olarak kullancaksanız o zaman pdf biçimi yada jpeg rgb işinizi fevkalade görür
Bu mesajdan alıntı yap

giatruss

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 20-05-2011 #5
PDF BASKI kalitesi gerçektem mükemmel fakat pdf yi powerpoint içinde kullanamayacağım için mecburen jpeg kullanmam lazım diğer uzantılar da WMF,EPS,v.b hatlar pek hoş olmuyor hocam sizi de yordum son üç gündür cmyk-rgb ve export sorunu yardımlarınız için çok sağolun,tşkr
Bu mesajdan alıntı yap

giatruss

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 20-05-2011 #6
hocam son bir sorum olacak abarttım biliyorm cmyk-rgb ve export sorunu A3 rgb jpeg exportu yaptığımda A0 jpeg exportuna oranla daha kaliteli görüntü elde ediyorum sizce bunun sebebi ne olabilir
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 20-05-2011 #7
sayfa boyutuyla alakalı bir olay ... sorunuzun cevabı.

faydalı olabilmek adına bildiklerimi paylaştım...

umarım sorun çözülmüştür..... cmyk-rgb ve export sorunu
Bu mesajdan alıntı yap

giatruss

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 20-05-2011 #8
Evet hocam sayfa boyutunu değiştirince istediğim şekle geldi çalışmam teşekkürlerrr
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 20-05-2011 #9
rica ederim sorunun çözülmesi beni sevindirdi... cmyk-rgb ve export sorunu
Bu mesajdan alıntı yap