CNC de 3 boyutlu kazımalar

CNC - CNC de 3 boyutlu kazımalar ...

Aysegul EKEYLMZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Aysegul EKEYLMZ

Grafiker / Antalya

Alt 28-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar CNC makinasında 3 boyutlu kabartma kazımalar yapmak istiyoruz. ama vektörel çalışmaları aktarmak konusunda pek başarılı değiliz; deneme yanılmayla, renk geçişleriyle yapmaya çalışıyoruz ama istediğimiz sonucu alamıyoruz. Bu konuda yardımcı olabilecek cnc ustalarından fikirlerini bekliyorum CNC  de 3 boyutlu kazımalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

serdar0758 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdar0758

Grafiker / Antalya

Alt 28-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
konuyu tam çarsanız yardımcı olacak arkadaş olacaktır
Bu mesajdan alıntı yap
Aysegul EKEYLMZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Aysegul EKEYLMZ

Grafiker / Antalya

Alt 29-01-2009 #3
kabartma desenler, cnc de nasıl yapılır? vektörel çizimler nasıl 3 boyutlu olarak cnc ye aktarılır. diyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
papir44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

papir44

Bilg. Teknikeri / Malatya

Alt 09-02-2009 #4
kabartma desenler, cnc de nasıl yapılır? vektörel çizimler nasıl 3 boyutlu olarak cnc ye aktarılır. diyorum.

evet bu konuyu bende merak ediyorum. benim asıl sorunum şuki benim elimde şuanda bir cnc tezgahı var. Önce corel draw ile çizim yapıp daha sonra deskcnc programı yardımıyla cnc de işliyorum fakat corel le yaptığım çizimler 2 boyutlu oluyor. Mesela ben yaptığım çizimde Mdf nin cnc de derinden sığa doğru işlenmesini istiyorum fakat bu şartlarda bu olmuyor sadece z eksenine bir derinlik değeri verebiliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
ayşe özmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayşe özmen

Grafiker / Muğla

Alt 10-02-2009 #5
arkadaşlar biz cnc tezgahında 3 boyutlu işi yaptık biraz sıkıntılı oldu ama sonuçta çok güzel bir iş çıktı ortaya. burada dikkat edilmesi gereken tek konu işin kaydedilmesi aşamasında oluyor. yani hangi programı kullanıyorsanız ona göre kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Biz Type3 kullanıyoruz. programa işi aldıktan sonra kesime BMP formatında göndermeniz gerekiyor. Bu yolla çok güzel şablonlar çıkardık ve resimleri işledik. Hatta Type3 te bulunan madonnayı tahtaya işledik harika oldu. CNC  de 3 boyutlu kazımalar
Birde vektörel işleri gönderirken nokta sayısına dikkat etmeniz gerekiyor. noktaları en aza indireceksinizki makina zorlanmasın yoksa yarım saatlik işi 5 saatte bitirirsiniz. Ayrıca kullandığınız malzemeye göre bıçak ve derinliği birkaç kerede vermeniz gerekiyor. Yani sonuç itibariyle yapacağınız işe göre seçimlerinizi dikkatli uygulamanız lazım. Birkaç denemeden sonra başarabilirsiniz. Kolay gelsin.

CNC  de 3 boyutlu kazımalar
ikinci kez yazdığım için üzgünüm ilk mesajıma ekleyemedim bu resmi umarım başarmışımdır.
Bu mesajdan alıntı yap
ucankus_35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ucankus_35

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 14-02-2009 #6
cnc 3 d işlemeler yapıyorum ve 6 yıllık tecrubem var. isteyen arkadaslara yardımcı olabılırım.
Bu mesajdan alıntı yap
demente isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demente

Hiç Biri / Iğdır

Alt 16-02-2009 #7
bizde de bir cnc tezgahı var, artcam programını kullanıyoruz. 3D çalışmalar için hangi programları kullanmamız gerek? z eksenine nasıl ulaşabiliriz?
Bu mesajdan alıntı yap
tatavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tatavi

Eğitimci / Adana

Alt 16-02-2009 #8
3d işleme burdaki gibi mi olacak acaba .
Bu mesajdan alıntı yap
alper81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alper81

Desinatör / Denizli

Alt 20-02-2009 #9
tatavi kardeşim istediğim senin yaptığın gibi yapma ama ben bunu taşa işleyeceğim kullandığın program nedir???
Bu mesajdan alıntı yap
Tekila15 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tekila15

Hiç Biri / Burdur

Alt 26-02-2009 #10
selam arkadaşlar,2. el bir cnc aldım ve Artcam ile birlikte geldi...Artcamı bilen tecrübeli arkadaşlarımdan yardım rica ediyorum,Corel de çalışıp 2 boyutlu da olsa güzel işler çıkarıyorum ama Artcamla çok güzel 3d işler çıkabilir..Artcam 8 lisanslı bir programım var ama çalışamıyorun iyi mi...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
boyutlu, cnc, kazimalar