CNC hakkında bir sorum var?

CNC - CNC hakkında bir sorum var? ...

Portoloz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Portoloz

Grafiker / Ankara

Alt 21-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar bizde multicam ın cnc makinası var ve bu makinaya dosyaları corelden ai. formatında atıyoruz fakat bize autocad dosyası yani dwg dosyası geldiğinde çizimler parçalanmış halde oluyor :S bunun bi yolu varmı yani mutlaka vardır autocaddan gelen dosyalar neden bütün olarak gelmiyor çizgiler parçalanmış halde ve biz bunlar teker teker birleştirmek zorunda kalıyoruz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar herkeze
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

diemaster isimli Üye şimdilik offline konumundadır

diemaster

Matbaacı / İstanbul

Alt 25-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Autocad her çizgiyi ve arcları ayrı ayrı değerlendirir .
1. Autocad de tüm çzimi block yapıp kayıt edebilirsin
2.Block olarak kayıt edilmiş çizimi başka bir yerde açtığında yine parçalanmış olarak görme ihtimalin yüksek .
3.Eğer cnc ye ai dosyası olarak gönderiyorsan Cnc nin kendi arayüzünde join seceneğin olması lazım yani parçalanmış çizgiler seni çok yormması gerekiyor .
Bende aynı sorunlarla karşılaşıyorum ama arayüzümdeki join komutu bütün çizgileri birleştirmeme yeterli oluyor .
Bu mesajdan alıntı yap
Portoloz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Portoloz

Grafiker / Ankara

Alt 26-05-2009 #3
bu komutu nasıl bulucam baktım ama menülerde mi yoksa ? çünkü bu bizim çok zamanımızı alıyor
Bu mesajdan alıntı yap
ah_ahmet_ah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ah_ahmet_ah

Hiç Biri / Aksaray

Alt 12-09-2009 #4
peekı dxf formatında kayıt yapmayı denedınızmı hıc
Bu mesajdan alıntı yap