cnc makinam çalışrken spindil duruyor yardım edermisiniz

CNC - cnc makinam çalışrken spindil duruyor yardım edermisiniz Sponsorlu Bağlantılar mrb bir kaç gün önce makinada kesim yaparken makina aniden durdu ve bıçakta kırdı sonra ucu değiştim yeniden kaptıp açtım yine aynısını yaptı makina durdu ve bıçak kırdı ...

bhfo38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bhfo38

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mrb bir kaç gün önce makinada kesim yaparken makina aniden durdu ve bıçakta kırdı sonra ucu değiştim yeniden kaptıp açtım yine aynısını yaptı makina durdu ve bıçak kırdı .ertesi günü o srun yoktu aradan 4 gün geçti yani bugün 6 sat makinada kesim yaptım son bir pleksi kesim işim kalmıştıki yine aynısın yaptı makina durdu .f5 ile ahavada spindili boşa çalıştırdım 1 dk içinde spindil gene durdu .neden duruyor çözemedim yardım edermisin:sweating:z
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

FourMak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FourMak

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sanırım Mach 3 kullanıyorsunuz spindel sürücüsünü markası nedir. spindel durduğunda sürücü de hata kodu yazıyormu buna dikkat edip cevap verirsen yardımcı olabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
AlperTolga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AlperTolga

Yrd. Grafiker / Yurtdışı

Alt 28-01-2012 #3
merhaba motor hizinin son limitini kullaniyorsaniz durma ile surekli karsilasirsiniz yada egri kesimlerde veya uzun duz kesimlerde motora yuklenme fazla olur ve durur motor hizini 1000 olcek daha az alin ornegin 30000 turda aliyorsaniz 29b indirin ve ilerleme hizini %20 civari daha azaltin
kolay gelsin slmlar
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan DERYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan DERYA

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 30-01-2012 #4
Sorun devam ediyormu acaba...
Bu mesajdan alıntı yap
enesevrim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enesevrim

Grafiker / Ankara

Alt 09-02-2012 #5
benim de bir sorum olacak. cnc makinamızda bazen kafa atma yapıyor. yani çalışırken birden 2-5 mm x yönünde kayıyor ve işlediğimiz desende hata oluşuyor. Bunu makinanın az kullandığımız tarafında yapıyor genelde. bir başkasına sorduğumda havalar soğuk olduğunda bunu yapabilir demişti. Gerçekten de yazın pek bu sorunla karşılaşmadık. Kış girince kafa atma sorunu bizi uğraştırıyor. makinayı bırakıp gidemiyoruz. 3-4 saat çalışıyorsa makinaya yakın bekliyoruz kafa atarsa hemen durduralım diye.
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker33

Grafiker / Mersin

Alt 28-04-2012 #6
bu hata genellikle elektrik akımının dengesizliğinden kaynaklanır. motor devri 200'ün altına düşürülmemeli, ondan da yapar. devri 200'ün üzerinde çalıştırın inşallah o zaman problem kalmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
bhfo38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bhfo38

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-06-2012 #7
hepinizede çok tşk ederim arkadaşlar
Bu mesajdan alıntı yap