Coca Cola Pakistan

Afiş Tasarımı - Coca Cola Pakistan Sponsorlu Bağlantılar Pakistan dan bir reklam kampanyasi Reklam Ajansi / RA/AA: Soho Square, Lahore, Pakistan Kreatif Direktör / KD/CD: Madeeha Noor Art Direktör / SY/AD & İL//IL: Raheel Faraz RY/CW: ...

Coca Cola Pakistan
tristan78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tristan78

Grafiker / İstanbul

Coca Cola Pakistan

Alt 11-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Pakistan dan bir reklam kampanyasi

Reklam Ajansi / RA/AA: Soho Square, Lahore, Pakistan
Kreatif Direktör / KD/CD: Madeeha Noor
Art Direktör / SY/AD & İL//IL: Raheel Faraz
RY/CW: Fatima, Amna, Sha

Başlıklar/Tag Lines
1: Explore new paths on the Coke side of life. / Hayatin Coca Cola tarafinda yeni yollar kesfet
2: Celebrating our identity on the Coke side of life. / Hayatin coca cola tarafinda kisiligimizi yuceltiyor
3: A fresh new vibe on the Coke side of life. / Hayatin Coca cola tarafindaki hareketliligini tazele
4: Celebrate non-stop on the Coke side of life. / Hayatın Coca cola tarafinda durmaksizin kutlama

Kamyon süsleme sanatı Pakistan'a özgü, dini bir gelenek. Ajans, tasarımlarında bu yöresel motifleri kullanarak halkın Coca-Cola ile kendilerini daha rahat özdeşleştirmelerini hedeflemiş.
---
Truck art has its origins from the region. The idea was to promotelocal culture so that general masses can relate to the value of coke.

Coca Cola Pakistan
Coca Cola Pakistan
Coca Cola Pakistan
Coca Cola Pakistan
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafikerkartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arıza çalışmalar ne denilebilirki süper...
Bu mesajdan alıntı yap
zecekic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zecekic

Grafiker / Aksaray

Alt 11-08-2008 #3
arıza çalışmalar ne denilebilirki süper...
aynen katılıyorum. :wink::rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
erdemirs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erdemirs(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2008 #4
çalışmalar arıza eyvallah, fakat çok gözüme batan gayet de önemli olduğunu düşündüğüm bir nokta, coca cola şişesinin içinde var olan hayatı yansıtan çalışmalar aslında o coca cola şişesi ile hiç bütünleşik değil, malesef içinden çıkan şey onlarmış gibi değil aslında, mantık anlaşılır belki ama uygulama başarısız bence..

biraz eleştirdim ama paylaşım için teşekkürler Coca Cola Pakistan)
Bu mesajdan alıntı yap
ZUCKER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZUCKER

Grafiker / Samsun

Alt 11-08-2008 #5
karışık...karmakarışık...güzel...çok güzel...Coca Cola PakistanCoca Cola PakistanCoca Cola Pakistan
Bu mesajdan alıntı yap

tristan78

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2008 #6
çalışmalar arıza eyvallah, fakat çok gözüme batan gayet de önemli olduğunu düşündüğüm bir nokta, coca cola şişesinin içinde var olan hayatı yansıtan çalışmalar aslında o coca cola şişesi ile hiç bütünleşik değil, malesef içinden çıkan şey onlarmış gibi değil aslında, mantık anlaşılır belki ama uygulama başarısız bence..

biraz eleştirdim ama paylaşım için teşekkürler Coca Cola Pakistan)
Ne demek istedigini cok iyi anladim ama kolaj calismalarinda cok sik gorulebilen bir durum. Burda teknik olarak kolaj yok ama sanki ifade olarak ona yonelinmis gibi geliyor bana. Bilincli bir kullanim oldugunu dusunuyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
ozkanozel16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanozel16(37)

Hiç Biri / Bursa

Alt 12-08-2008 #7
zor, vakit alan, mükemmel...
Bu mesajdan alıntı yap
Countryman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Countryman(33)

Grafiker / İzmir

Alt 12-08-2008 #8
Yok ya beni açmadı. Cocacolanın kurumsallığı başka bir hale dönüşmüş. Amerikan işi olmaktan çıkıp tam bir pakistan işi olmuş. Cocacola markasını ilk defa duyuyor olsaydım şuanki fikirlerim daha olumlu olabilirdi. Ama beğenmedim. Olayı bitirmeyi sağlayan tek şey işçilik değildir. İşçilik süper, ama tek başına yeterli değil.
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 12-08-2008 #9
Benimde sadece işçiliği hoşuma gitti tasarım olarak bende beğenmedim
Bu mesajdan alıntı yap

tristan78

Grafiker / İstanbul

Alt 12-08-2008 #10
Yok ya beni açmadı. Cocacolanın kurumsallığı başka bir hale dönüşmüş. Amerikan işi olmaktan çıkıp tam bir pakistan işi olmuş. Cocacola markasını ilk defa duyuyor olsaydım şuanki fikirlerim daha olumlu olabilirdi. Ama beğenmedim. Olayı bitirmeyi sağlayan tek şey işçilik değildir. İşçilik süper, ama tek başına yeterli değil.
ALINTIDIR:
Coca Cola global reklam avında

Coca-Cola global bütünleşik kampanyasında kullanabileceği büyük bir reklam fikri arayışını sürdürüyor. Coca-Cola sekiz kreatif ajanstan yeni ve daha iyi fikirler üretmelerini istedi. Coca-Cola için yeni ve büyük fikirler bulmak için çalışan ajansların başında şunlar geliyor: New York`tan Ogilvy & Mather ve Berlin Cameron/Red Cell, Paris`ten Publicis Worldwide, Londra`dan Mother, Amsterdam`dan Wieden & Kennedy.
Paris`te düzenlenen Coca-Cola`nın global ajans toplantısı hakkında bilgi veren bir yetkili, şu bilgileri verdi:
"Coca-Cola markası için birden fazla pazarda kullanabileceğimiz daha yeni ve daha iyi fikirler için tüm dünyadan çeşitli ajanslarla çalışmaya devam ediyoruz. Bunun için de iki yönlü bir çalışma yürütüyoruz. Birincisi, yerel işi tamamlayacak şekilde tasarlanan spotlar geliştirmeye devam ediyoruz. İkinci olarak da diğer bir grup reklam ajansından bütünleşik global kampanyanın temelini oluşturacak daha büyük fikirler üzerinde çalışmaları istedik."

Bu calisma buyuk ihtimalle 1. proje kapsaminda.

Arkadaslar Coca Cola konsept hatasina kolay dusmez. Coca Cola'nin Coca Cola'yi sadece Amerikan isi olarak lanse etmek isteyecegini sanmiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
coca, cola, pakistan