çocuk kitapları resimlemek istiyorum...

İllüstrasyon Çalışmaları - çocuk kitapları resimlemek istiyorum... Sponsorlu Bağlantılar Burası doğru yer mi ya da bu konuyu nereye açmalıydım bilemedim.. Ben çocuk kitapları resimlemek istiyorum. Hali hazırda grafikerim uzun yıllar resim çalıştım.. acaba nereden başlamalı nereye başvurmalıyım? ...

sessizsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sessizsu

Grafiker / İstanbul

Alt 01-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Burası doğru yer mi ya da bu konuyu nereye açmalıydım bilemedim..

Ben çocuk kitapları resimlemek istiyorum. Hali hazırda grafikerim uzun yıllar resim çalıştım..

acaba nereden başlamalı nereye başvurmalıyım? önce bir portfolyo mu oluşturmalı.. ne yapmalı...

İlgilenip yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fairtail79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fairtail79

Karikatürist / İstanbul

Alt 01-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle iş ilanı bölümüne ilanını bırakabilirsin elbetteki portfolyonu(kesinlikle) oluşturduktan sonra.
Daha sonra portfolyondan oluşan bir websitesi yapıp internette faliyet gösteren yayınevlerine mail olarak websitenle birlikte başvuru yapabilirsin, aklıma gelenler şimdilik bunlar.
Bu mesajdan alıntı yap
sessizsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sessizsu

Grafiker / İstanbul

Alt 02-12-2010 #3
çok teşekkür ederim çocuk kitapları resimlemek istiyorum... bakalım bişeyler hazırlayayım ben de öyleyse
Bu mesajdan alıntı yap
muhammed008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhammed008

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 03-12-2010 #4
Sanırım yardımcı olabilecek bir iki tavsiye verebilirim. Siz de takdir edersiniz ki . Grafikerin çalışma hayatı referanslarıdır. Bizler dükkan dükkan gezip ücretsiz (3 müşteri getirin ücretsiz yapalım. yada 75 liraya yapalım . ) işler ile başlamıştık. Daha önce çalıştığınız kesimlerin referansıyla bir yerden başlayın. Bir matbaa ile anlaşın sizi bir işle denesinler sinizde elinizde bir referans iş olsun. Kendinize oturup bir spiral defter oluşturun calışmalarınız dan her gittiğiniz yerde sizin kendinizi işe aldırma katalogunuz o olur bu sayede. ciddiyetiniz i bilidirir.
Bu mesajdan alıntı yap