Çok acil yardımınıza ihtiyacım var (INDESIGN CC)

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Çok acil yardımınıza ihtiyacım var (INDESIGN CC) ...

mcwalker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mcwalker

Öğrenci (Grafik) / Yurtdışı

Alt 14-06-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar ,

Öncelikli olarak başlıktanda anlaşıldığı gibi indesign da tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Desktop Publishing dersinde bir projem var. herhangi bir romanı pdften word'e çevirip ordanda indesign üzerinden coverıyla yapılması gerikiyor ve finaldede matbaadan kitap şeklinde bastırıp hocaya sunmamız lazım. Kendi araştırmalarıma göre tutoriallardan özellikle lynda dan aldığım bilgiye göre rdf formatında daha rahat aktarım yapıldığını gördüm ve fazladan frame açmadan direk worddekini indesigne aktarmak istiyorum en doğru şekilde, deneyimimlerine göre copy paste oldukça işe yarıyor olmasına rağmen tonlarcasına paragraflarda hata çıkıyor. Bu programda çok yeni olduğum için sizinde görüşünüzü almak istedim şimdiden yardımlarınız için teşşekur ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 14-06-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Microsoft Dosyalarını Aktarma ,

File > Place (Ctrl+D)
komutunu tıkladığınızda, karşınıza Place iletişim kutusu gelir.

Show Import Options seçeneğini işaretledikten son word dosyasınızı seçin Aç düğmesine basın

Karşınıza açılan pencerede ,

1.Seçenek : işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri pasifsize eder .

2. Seçenek : işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri (font, renk vb) InDesign olduğu gibi aktarır.

OK dedikten sonra Mouse ucu metin simgesi olur

Şimdi geldi Mouse ucundaki metni akıtmak ;

Yarı otomatik : Alt tuşu basarsak (Windows) veya Option (Mac OS) her sayfa tek tek tıklayarak metni indesign içine aktarır.

Otomatik olarak akış : Shift tuşu basılı kalarak tıkladığımızda tüm metin belgenizin içine aktarır.
Bu mesajdan alıntı yap

mcwalker

Alt 14-06-2015 #3
Microsoft Dosyalarını Aktarma ,

File > Place (Ctrl+D)
komutunu tıkladığınızda, karşınıza Place iletişim kutusu gelir.

Show Import Options seçeneğini işaretledikten son word dosyasınızı seçin Aç düğmesine basın

Karşınıza açılan pencerede ,

1.Seçenek : işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri pasifsize eder .

2. Seçenek : işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri (font, renk vb) InDesign olduğu gibi aktarır.

OK dedikten sonra Mouse ucu metin simgesi olur

Yarı otomatik : Alt tuşu basarsak (Windows) veya Option (Mac OS) her sayfa tek tek tıklayarak metni indesign içine aktarır.

Otomatik olarak akış : Shift tuşu basılı kalarak tıkladığımızda tüm metin belgenizin içine aktarır.
Yardımınız için teşşekur ederim. Dediklerini harfien yapmama rağmen hala sayfa aktarımda sorunla karşılaşıyorum resimde gösterdim . Zannedersem wordteki dosyada bi sorun olması lazım çünkü lynda nın tut nunda izlerken ordada bu method uygulanıyodu kendi vermiş olduğu Rich Text Format ta sorunsuz aktarım yapılıyodu. Başka roman denicem yinede alternatif çözümler varsa bilmediğim yorumlarınızı bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap

mcwalker

Alt 14-06-2015 #4
Indesign cc de bahsettiğim problem budur http://i.hizliresim.com/5d354L.jpg
Bu mesajdan alıntı yap

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 14-06-2015 #5
Eklemiş oldugunuz ekran görüntüsünden hiç bir şey anlamadım ??
acıklama yapabilir misiniz
Bu mesajdan alıntı yap

mcwalker

Alt 14-06-2015 #6
Tabi öncelikli olarak dediğiniz gibi File > Place (Ctrl+D) komutunu tıkladım ve sizin gösterdiğiniz ayarlarda Show Import Options seçenekleri seçtim. Normalde wordeki kitap dosyam 62 sayfası birden ele alarak çevirmesi lazımken sadece indesigne ilk sayfasını aktarıyor. o resimdede görmüş olduğunuz gibi ilk sayfasını ele alıyor. Anlamadığım nokta şu ki wordte mi bi hata yaptım acaba. Çünkü bu methodu daha önce denemiştim bir başka word dosyası üzerinde Lyndanın bir tutorial serisi var elimde onun kendi dosyalarında rtf olarak Show Import Options ayarladığımda sayfaları sorunsuz bir şekilde çıkıyor. Ama pdf li kitabı worde çevirip worddente rdfye çevirdim o esnada bişiyleri atladım mı bilmiyorum. Rdfsiz çok ilginç indesign kilitleniyo Show Import Options yaptığım zaman, Illah o wordteki kitabada bağlı değilim Türkçede olabilir
Bu mesajdan alıntı yap

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 14-06-2015 #7
.....o resimdede görmüş olduğunuz gibi ilk sayfasını ele alıyor...."

Siz diğer sayfalarında aynı anda aktarmasınımı istiyorsanız ilk mesajımın onuna yazmışmışım dikkat ederseneniz

....

Bu mesajdan alıntı yap

mcwalker

Alt 16-06-2015 #8
çok teşşekurler sorunu hallettim şimdi ise paragraflar ayarlarıyla uğraşıcam Çok acil yardımınıza ihtiyacım var (INDESIGN CC) önerebilceğiniz pratik yol var mı peki paragrafları ayarları için saatlerce tek tek uğraşmadan ?
Bu mesajdan alıntı yap