çok kenarlı yıldız yapmak nasıl?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - çok kenarlı yıldız yapmak nasıl? ...

tarkanust isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarkanust

Grafiker / Ankara

Alt 28-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

illustratora yeni yeni alışmaya çalışan biri olarak belki sizin için basit bir soru olacak ama çok kenarlı yıldız yapmak nasıl? bir türlü bulamadım normal yıldız yapmak var ancak yılıdızın kaç kenarlı olacağını belirleyeceğim bir yer bulamadım yani 6 - 7 yada daha fazla kenarlı bir yıldız nasıl yapılır ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Serjean isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Serjean(27)

Webmaster / İstanbul

Alt 28-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yön tuşlarıyla aşşağı ve yukarı oyna aynı anda yıldızı seç oynat mause ile..
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 28-04-2009 #3
Araç peltinde Star Tool aracı seçiyoruz

'+' gibi bir işaret çıkacak... çalışma alanımızda her hangi bölgeye maus üzerine sol tuşu ile çift hızlı tıklayarak Star Tool aracı ayarları çıkar

Points ayarlarda istediğimiz rakam yazabiliyoruz...

Not: Eğer orada 3 yazarsak o zaman Yıldız değil Üçgen obje olacak
Bu mesajdan alıntı yap

tarkanust

Grafiker / Ankara

Alt 28-04-2009 #4
çok teşekkür ederimm ufak tefek ayrıntılar bulmak zor oluyor çok kenarlı yıldız yapmak nasıl? tabi corele alışınca dahada zor oluyor illustrator e geçmek
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 28-04-2009 #5
çok teşekkür ederimm ufak tefek ayrıntılar bulmak zor oluyor çok kenarlı yıldız yapmak nasıl? tabi corele alışınca dahada zor oluyor illustrator e geçmek
bunun için İllustrator dersleri konunlar inceleyiniz... o zaman ufak tefek ayrıntalar kendiniz bulacaksınız...

resimli anlatım dersler ne için aynısı yapmak değil program içinde ayrıntılar göstermek amaclı...

iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

tarkanust

Grafiker / Ankara

Alt 10-09-2009 #6
bunun için İllustrator dersleri konunlar inceleyiniz... o zaman ufak tefek ayrıntalar kendiniz bulacaksınız...

resimli anlatım dersler ne için aynısı yapmak değil program içinde ayrıntılar göstermek amaclı...

iyi çalışmalar
çok teşekkürler arkadaşım
ancak illustratore corelden yeni geçtiğim ve hızlı bir çözüme ihtiyacım olduğu için yazdım. açık söylemek gerekirse bu forumdaki bu konu başlığınında bu amaca hizmet ettiğini düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap