Çok koLay bi soru :D

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Çok koLay bi soru :D ...

groupertekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

groupertekin

Yrd. Grafiker / Adıyaman

Alt 20-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Çok kolay bi soruda ben bulamadım :rofl: Photoshopta fotoyu yaptıktan sonra cıkarken kayıt ediyorum masaüstüne ama tıkladğımda resim olarak acmıo gene fotoshopta olark acıyor? :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Uzantısını ne diye seçiyorsunuz? Psd seçerseniz photoshop'ta açar.
Bu mesajdan alıntı yap
graphichd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphichd(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-07-2010 #3
Banada olmuştu, masaüstündeki fotoğrafa gelip sağ tıkla, oradan birlikte aç değiştir butonundan windows resim ve faks görüntüleyiciyi işaretle ve tamam de, sonrada uygula dedikten sonra resim normal olarak windows sayfasında açılacak..
Bu mesajdan alıntı yap

groupertekin

Yrd. Grafiker / Adıyaman

Alt 20-07-2010 #4
öle yptm ama olmadı görntü yok dio hng uzantyı secmm lazım?
Bu mesajdan alıntı yap

graphichd(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-07-2010 #5
Windows Resim ve Faks Görüntüleyicisi diye birşey çıkmıyormu ? Seçilmesi gereken bu.. Görüntü yok diyorsa psd olarak kaydetmiş olabilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap

groupertekin

Yrd. Grafiker / Adıyaman

Alt 20-07-2010 #6

Uploaded with ImageShack.us

Bunlardan hng birini seççem? siz nasıl yapıyorsanız banada tarfi ederseniz sevinirim Çok koLay bi soru :D hangi formatta kaydettkdn sonra brlkte açdan neyi seçiçem ?
Bu mesajdan alıntı yap

graphichd(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-07-2010 #7
Bu seçenekler arasında jpeg olması lazım, o gözükmüyor sende, şöle bir bakınca sorunu anlayamadım..:hmm2:
Bu mesajdan alıntı yap
thepowerofra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thepowerofra

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-07-2010 #8
Banada olmuştu, masaüstündeki fotoğrafa gelip sağ tıkla, oradan birlikte aç değiştir butonundan windows resim ve faks görüntüleyiciyi işaretle ve tamam de, sonrada uygula dedikten sonra resim normal olarak windows sayfasında açılacak..
bu çözüm olmadı ise 2 ihtimal daha var. ya virus bulaşmıştır bilgisayarına format at tekrar yükle Photoshop'u

Diğer ihtimalde Photoshopta iken kayıt ederken boş kaydediyosundur otomatik onca açıyordur. Kaydederken sonuna uzantısını el ile sen eklemeyi dene.
Bu mesajdan alıntı yap
serk002 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serk002

Sanat Yn. / Balıkesir

Alt 20-07-2010 #9
diğer uzantılar çıkmıyorsa ya görüntünüz çok büyük ya da bilgisayarınız o görüntüyü kaldırabilecek kapasitede değil. o yüzden o dört uzantı çıkıyor. görünütünün boyutunu küçültün öyle deneyin.
Bu mesajdan alıntı yap
Onur DAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur DAL(36)

Eğitimci / Tokat

Alt 22-07-2010 #10
değerli arkadaşlar,
bu bir virüs, bir sistem sorunu yada buna benzer bir sorun değil. kullandığınız görselin renk modu ile alakalı bir durum tamamen. Menü çubuğunda image / mod kısmından görselinizin renk modunu (rgb,cmyk vs.) değiştirebilirsiniz. söylemiş olduğum değişikliği denediğinizde ve kayıt penceresini açtığınızda her renk modunda kayıt seçeneklerinin arttığını yada azaldığını göreceksiniz,bir renk modunda gördüğünüz seçeneği diğerinde göremeyebilirsiniz.
ayrıca eğer yapmış olduğunuz çalışmayı birçok fotoğraf görüntüleme programında açmak istiyorsanız jpg kaydedebilirsiniz,eğer yaptığınız çalışmayı daha sonrada kullanma durumunuz söz konusu yada değişiklik yapmanız söz konusysa psd olarakta kaydedebilirsiniz.basit şekilde anlatmaya çalıştım.umarım faydalı bir bilgilendirme olmuştur.saygılarımla…
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları