çok kolay ve güzel bir arka plan

Photoshop Dersleri - çok kolay ve güzel bir arka plan Sponsorlu Bağlantılar herkese iyi photoshoplar yabancı bir tutorial sitesinde gezinirken bu dersi gördüm ve çevirisini yapmak istedim umarım faydalı olur. haydi başlayalım öncelikle istediğimiz boyutlarda bir belge açıyoruz ve daha ...

lagrima isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lagrima

Öğrenci (Diğer) / Ordu

Alt 11-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

herkese iyi photoshoplar yabancı bir tutorial sitesinde gezinirken bu dersi gördüm ve çevirisini yapmak istedim umarım faydalı olur. haydi başlayalımçok kolay ve güzel bir arka plan öncelikle istediğimiz boyutlarda bir belge açıyoruz ve daha sonra ctrl+shift+n ile yeni bir layer açıyoruz. daha sonra filter>render>clouds diyoruz. ardından filter>rixelate>mezzotint>long strokes filtresini uyguluyoruz. filter>blur>motion blur kısmına girip şu ayarları yapıyoruzçok kolay ve güzel bir arka plan eğer belgeniz büyükse bir seferde istenen sonucu alamayabilirsiniz. o halde şu görünümü elde edene kadar bir kaç kez ctrl+f ile motion blur filtresini tekrarlayınçok kolay ve güzel bir arka plandaha sonra layerin üzerine çift tıklayarak layer style penceresini açıyoruz ve gradient overlay kısmına geliyoruz. blend mode overlay olmak üzere istediğimiz gradienti seçiyoruz. benim seçimim ise şuçok kolay ve güzel bir arka plan daha farklı efektler elde etmek isteyenler image>adjustments>curves seçeneğini kullanabilirler. farklı bir gradientle elde ettiğim sonuç da buçok kolay ve güzel bir arka plan kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nicat96AZE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nicat96AZE

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 06-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkaplan sanki haraket ediyo kıpraşmalar var. çok kolay ve güzel bir arka plan
Bu mesajdan alıntı yap