Cok renkli bir LOGO´yu ETiKET yapmak.

Folyo kesim - Cok renkli bir LOGO´yu ETiKET yapmak. Sponsorlu Bağlantılar Arkadaslar cok renkli bir logoyu etiket yapmak istiyorum. Hani bildigimiz, kendinden yapiskanli etiketlerden (cikartmalardan). Bunu önce basip sonra da poza tanimali bir plotter ile kesmemiz gerektigini biliyorum. Ama ...

doganza isimli Üye şimdilik offline konumundadır

doganza

Bilg. Teknikeri / Yurtdışı

Alt 02-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslar cok renkli bir logoyu etiket yapmak istiyorum. Hani bildigimiz, kendinden yapiskanli etiketlerden (cikartmalardan). Bunu önce basip sonra da poza tanimali bir plotter ile kesmemiz gerektigini biliyorum.

Ama neye basacagimi bilmiyorum. Yani hangi malzeme üzerine baski yapmaliyim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

secreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

secreklam

Grafiker / Mersin

Alt 02-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Roland Bas-Kes Makinalar işini görür.
Bu mesajdan alıntı yap

doganza

Alt 02-01-2008 #3
O makinalar cok pahali degil midir? Ben zaten poza tanimali bir plotter almayi düsünüyorum.

Baska ne kullanmaliyim plotteren yanisira? Inkjet yazici olur mu?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 02-01-2008 #4
bence makınaya para werme ısın olduğu zaman gıt matbaacıya o ısını yapar senın.
Bu mesajdan alıntı yap

doganza

Alt 02-01-2008 #5
bence makınaya para werme ısın olduğu zaman gıt matbaacıya o ısını yapar senın.
Sadece bir kac etiket icin makina alacak kadar zengin degilim Cok renkli bir LOGO´yu ETiKET yapmak.

Ben zaten bir plotter alacagim poza tanimali olanlardan, buna ek olarak minumum maliyetle ne kullanabilirim onu sormustum. Ic mekanda kullanilacak logolar icin (örn. PC kasasi üzerine intel - amd logosu vb.) mürekkep püskürtmeli bir yazici isimi görür mü? Dis mekanda (örn. arac üzerine) ne gibi bir malzeme ve makina kullanabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
ulkerer35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ulkerer35

Grafiker / İzmir

Alt 08-01-2008 #6
arkadasim baski sayisi az ise stickher (kendinden yapiskanli) diye bir malzeme var. Bunu krtasiyelerden de saglayabilirsin ama bence hic yorulmadan herhangi bir dijital cikissiya git ve bastir.
Bu mesajdan alıntı yap
grafi77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafi77

Grafiker / Eskişehir

Alt 15-01-2008 #7
Ama neye basacagimi bilmiyorum. Yani hangi malzeme üzerine baski yapmaliyim?[/quote]

Demişsiniz tüm renkleri almak ve dayanıklılık bakımından beyaz folyoya basmanız doğru olur bence...
Makina konusunu anlamadım malzeme sormuşsunuz...
Bu mesajdan alıntı yap
SKYTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SKYTH

Baskıcı / İstanbul

Alt 15-01-2008 #8
Mutoh Ultimate kameralı plotterlar piyasaya çıktı 60 lık bir plotter işinizi görür. Poza tanımlamalı plotterlarda şöyle bir problem var kesimini yapacağınız etiketi plotterin tanıdığı bir makinada basmanız lazım. Bu sebeple alacağınız makinanın programının elinizdeki dijital baskı makinasını uyumlu olup olmadığını araştırın.

Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
mert_efe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mert_efe

Grafiker / İstanbul

Alt 15-01-2008 #9
arkadaşım işi ekle buraya bi bakalım ,
adede göre kağıdı ploterla kestirip üzerine serigraf baskı yaptırabilirsin.
işi bitir...
Bu mesajdan alıntı yap
kıvılcım isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kıvılcım

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 15-01-2008 #10
arkadaşımızın anlatmak istediği çok sayıda rekli bir logo var ve bunu etiket halinde istiyor sanırım adet çok fazla değil bunu için serigraf önerisi pek mantıklı gelmiyor kalıp ücreti alınacaktır tek kalıpta iş biter fakat iş bu kaç renk varsa ona göre kalıp ücreti alınır. en uygun olanı baskes uygulamadır onun haricinde fazla masrafa gerk duyma bence
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
cok, renkli, bir, logoyu, etiket, yapmak