Çok sayfalı broşürlerde

Temel Tasarım İlkeleri - Çok sayfalı broşürlerde ...

Çok sayfalı broşürlerde
bboymuzo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bboymuzo

Grafiker / Ankara

Çok sayfalı broşürlerde

Alt 07-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar 6 yaprak 12 sayfalık ve 8 yaprak 16 sayfalık çok sayfalı broşür katalog tarzı çalışmalarda ölçü kesim payı ve sırt payı olarak nasıl bir ölçü vermemiz gerekiyor(a4 veya a3 ortadan ayırarak) acaba ? bu konuda aydınlatırsanız artık bu konudan korkmamış olacam tek kafama takılan şey bu Çok sayfalı broşürlerde

saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

selimbabat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 08-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Üstat yaprak sayısı aşırı fazla olmadığı sürece senin tasarım sürecini etkilemez.
Kataloglarda tasarımını yaparsın, baskıya göndermek için işi curve ettikten sonra taşmalarını verirken sağ sayfaların soluna, sol sayfaların sağına taşma vermezsin hepsi bu. Montajı genelde otomatik yapıyor reprocular. Pek bi fark yani anlayacağın. Kitap formatında çok sayfalı işlerde ise içerik yine aynı şekilde oluyor. Fakat kapak çalışmasında içeriğin kalınlığına göre sırt payı veriyosun. Yani kapak içerikten ayrı basılıyor. Ben 68 sayfa falan yaptım en fazla bu zamana kadar, onda da sırt vermeye gerek duymadık. Kitap tasarımı yapmadım ama basımı yaptık dijital makinalarda. Kitaplar da dediğim gibi oluyor. Başarılar.
Bu mesajdan alıntı yap