çok sayıda metin kutusu ekleme

InDesign - çok sayıda metin kutusu ekleme ...

hmalkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 07-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

..

300 sayfalık bir dökümanın bütün sayfalarında aynı konuma aynı boyutlarda içi boş birer metin kutusu eklemek istiyorum. nasıl yaparım?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

CarverTD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CarverTD

Grafiker / İstanbul

Alt 07-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Master Sayfa oluşturup metin kutularını koyarsın. Bütün sayfalarda aynı yerde olur böylelikle kutucuklar...
Bu mesajdan alıntı yap

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 07-02-2013 #3
Master Sayfa oluşturup metin kutularını koyarsın. Bütün sayfalarda aynı yerde olur böylelikle kutucuklar...
bu metin kutularına daha sonra bir dökümandaki metni yapıştıracağım. sayfalar boyunca akacak metin. bu nedenle söylediğiniz şey işimi görmüyor.
Bu mesajdan alıntı yap
korhanyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korhanyilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 07-02-2013 #4
bir metin kutusu açarsın ve 300 sayfalık bir örnek yazı koyarsın shift ile birlikte sayfaya yapıştırınca 300 sayfalık metin kutun oluşur sonra hepsini seçip silersin.
Bu mesajdan alıntı yap

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 07-02-2013 #5
bir metin kutusu açarsın ve 300 sayfalık bir örnek yazı koyarsın shift ile birlikte sayfaya yapıştırınca 300 sayfalık metin kutun oluşur sonra hepsini seçip silersin.
bu şekilde yaptığımda oluşan metin kutularının konum ve boyutlarını kendim belirleyemiyorum. kılavuz çizgilerini sınır alarak oluşturuyor metin kutularını. yanlış yaptığım bişey mi var?
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 07-02-2013 #6
birinci sayfaya yerleştirdiğiniz metin kutusunu Duplicate page coğlatın

ÖRNEK : Beş sayfa Duplicate page oluşturdunuz daha sonra shift basılı kalarak birinci sayfaya ve beşinci sayfaya tıklayın beş sayfa secili hale geldikten sonra sağ tıklayın Duplicate page tıklayın sayfa sayısı on coğalacaktır ; bunu tekrar edin şimidede shift basılı kalarak birinci sayfa ve onuncu sayfa basın ve sayfalar secili hale geldikten sonra sağ tıklayın Duplicate page tıklayın sayfa sayısı yirmi olacaktır
Bu mesajdan alıntı yap